Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Oslavy výročí založení Dětského domova v Hrotovicích

Oslavy výročí založení Dětského domova v Hrotovicích
Krajský radní Petr Krčál se o uplynulém víkendu zúčastnil oslav 75. roku od založení Dětského domova v Hrotovicích. Jeho pracovníci připravili pro veřejnost, bývalé zaměstnance a obyvatele a zejména pak pro všechny děti sportovní den a zároveň den otevřených dveří. „Nejen program ukázal, že se tu děti těší více než dobré péči. Děti umí stát při sobě a využívají všech příležitostí, kterých se jim dostává,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál. Na akci vystoupil společně se starostkou Hrotovic Hanou Škodovou.
 

 
 

Program oslav se sestával z kulturních vystoupení, dále pak ze soutěží. Kdo byl úspěšný, odnesl si jednu z cen, které věnovaly Nadační fond Albert a Skupina ČEZ. „Děti měly možnost vyřádit se skutečně dosyta. Aby se už měly na co těšit, připravíme nová překvapení i pro příští rok. Rádi bychom navázali druhým ročníkem,“ poznamenala ředitelka dětského domova Simona Saitlová.

 

V průběhu celého dne byl příchozím rozdáván časopis Domeček, jehož první číslo bylo vydáno právě u příležitosti oslav 75 let existence domova. Cestu sem si našlo přes 350 hostů. Mezi nimi i bývalý klient, který stejně jako krajské zařízení oslaví letos své 75. narozeniny. Přítomni byli i děti z dalších dětských domovů kraje, klienti chráněného bydlení v Hrotovicích a Domova bez zámku, radost z účasti neskrývali ani senioři z tamějšího domu s pečovatelskou službou.

 

Dětský domov v Hrotovicích byl postaven a otevřen v roce 1939. Areál tvoří dvě budovy se zahradou. Patrová budova od začátku patřila dětskému domovu, druhá přízemní zdravotnímu středisku. To bylo v roce 1972 přestěhováno a budova předána do užívání dětského domova. V současnosti má domov kapacitu 16 dětí. Ve dvou rodinných skupinách zde mohou žít děti ve věku od 3 do 26 let.

 

 

 

Oslavy výročí založení Dětského domova v Hrotovicích

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2014 / 15.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze