Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Náměstek hejtmana Libor Joukl navštívil Světelsko

Libor Joukl navštívil Světelsko
Náměstek hejtmana Libor Joukl včera v rámci svých pravidelných výjezdů po regionu zavítal na Světelsko. Nejdříve si prohlédl stavbu v tuto chvíli posledního výjezdového stanoviště Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina v Habrech. „Práce zde pokračují podle harmonogramu a od poloviny června by měl začít ostrý provoz,“ sdělil náměstek Joukl. Další zastávkou bylo pracoviště humpolecké zemědělské akademie ve Světlé nad Sázavou, kde se pořádala jízda zručnosti na traktorech spojená s výstavou zemědělské techniky. Pracovní cestu zakončil náměstek Libor Joukl v Lipnici nad Sázavou.
 

 
 

Výjezdové stanoviště záchranky v Habrech se začalo stavět na podzim loňského roku a v těchto týdnech finišují práce jak uvnitř budovy, tak v jejím okolí. „Přípravu stavby na jejím počátku komplikovaly nejasnosti v katastru nemovitostí respektive ve vlastnictví dotčených pozemků, nyní jsem už viděl budovu, která bude za měsíc připravená k plnohodnotnému užívání,“ doplnil náměstek Joukl. V interiéru zbývá položit podlahové krytiny a nastěhovat nábytek a vybavení, venku se dokončuje příjezdová cesta a terénní úpravy kolem budovy.

 

Česká zemědělská akademie v Humpolci pořádala v areálu pracoviště ve Světlé nad Sázavou tradiční den otevřených dveří a soutěž v jízdě zručnosti s traktorem. Žáci odborných škol z celé České republiky usedli do kabiny traktoru s přívěsem a museli zvládnout například slalom nebo zacouvání k rampě. Celodenní program doplnila také přehlídka historické i moderní zemědělské techniky.

 

Do kamenosochařského střediska v Lipnici nad Sázavou, které patří pod světelskou Akademii, přijel náměstek Libor Joukl jednat s ředitelem Jindřichem Vodičkou o možném přesunu uměleckých kovářů ze Světlé nad Sázavou. “Nabízí se varianta upravit stávající lipnický ateliér kamenosochařů pro potřeby uměleckých kovářů,“ řekl Libor Joukl s tím, že úpravy včetně potřebného vybavení vyjdou na několik set tisíc korun a z velké části půjde o zařízení, které lze v případě potřeby kdykoliv přestěhovat na jiné místo.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.5.2014 / 15.5.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze