Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Srdce na dlani vstoupilo do další desítky

Srdce na dlani vstoupilo do další desítky
Jihlavské Divadlo Na Kopečku se stalo dějištěm už 11. ročníku Srdce na dlani. Společné setkání obyvatel a zaměstnanců sociálních zařízení na Vysočině bylo tentokrát rozděleno do dvou dnů. V pondělí 28. dubna jednotlivé domovy pro seniory a ústavy sociální péče soutěžily se svým vystoupením o možnost zúčastnit se na konci května obdobného setkání v Nitranském samosprávném kraji. Odbornou porotu nejvíce zaujalo autorské představení Domova pro seniory Onšov s názvem Neodeslané dopisy a také Pohádka o Honzovi v podání Ústavu sociální péče Křižanov. Úterní nesoutěžní program nabídl vedle tanečních vystoupení také několik módních přehlídek v podání zejména obyvatelek domovů pro seniory.
 

 
 

 „Vůbec poprvé přijali pozvání na Srdce na dlani hosté z partnerského regionu ze Slovenska, a to konkrétně Domum ZSS Krškany a Kreatív ZSS Klasov, z čehož máme velkou radost. Společné setkání je jedinečnou příležitostí, jak vzájemně upevňovat přátelské vztahy mezi našimi sociálními zařízeními a zároveň prezentovat jejich bohatou činnost,“ uvedl krajský radní pro oblast sociálních věcí Petr Krčál. Do soutěžní části programu se včera zapojilo osm zařízení z celého kraje, v dnešní nesoutěžní části pak vystoupilo devět organizací.  Srdce na dlani i tentokrát přineslo radost více než čtyřem stovkám účastníků z řad obyvatel a zaměstnanců sociálních zařízení na Vysočině.

 

Srdce na dlani není jedinou akcí, kde sociální zařízení prezentují svoje aktivity a bohatou zájmovou činnost. k velice navštěvované a veřejností oblíbené společenské události patří tradiční předvánoční setkání v sídle Kraje Vysočina s názvem Barevné Vánoce, kde klienti domovů pro seniory a ústavů sociální péče prodávají za velice příznivé ceny vlastnoručně vyrobené dárky a dekorace.

 

 

 

Srdce na dlani vstoupilo do další desítky

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 29.4.2014 / 29.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze