Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále
Krajský radní Petr Krčál se v pátek 25. dubna 2014 zúčastnil závěrečné konference projektu Harmonizace při opatrování dětí. Na půdě Jihomoravského kraje prezentoval téma o harmonizaci rodinné politiky na Vysočině. „Rodina coby základní buňka společnosti se v současnosti těší velké pozornosti. Přes snahu dbát o spokojenou rodinu je však třeba reflektovat problémy týkající se otázek stability rodiny a potřebné generační spolupráce,“ shrnul své vystoupení radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Přeshraniční projekt Harmonizace při opatrování dětí, jehož je Kraj Vysočina partnerem, je zaměřen na pomoc rodičům při péči o jejich potomky. Stěžejní snahou projektu, jenž se opírá o zkušenosti rakouské strany, je hledání optimální formy péče o dítě, a to včetně alternativních forem. „Projektem jsme se snažili reagovat na nedostatek míst v mateřských školách,“ doplňuje Krčál.

 

V rámci projektu byly spuštěny internetové stránky http://www.spolecnedetem.cz/. Obsahují kompletní informace o službách v oblasti péče o dítě. Nápomocná je především databáze poskytovatelů péče o dítě. Ať už v podobě přehledu mateřských školek či nabídky individuální péče.

 

V průběhu projektu se konaly také konference a workshopy, jejichž hlavním tématem byla péče o dítě. Došlo i na mezinárodní výměnu, prostřednictvím které byly čerpány nové zkušenosti. Projet nastínil také řadu otázek, kterým je třeba nadále věnovat pozornost. Jde o legislativní úpravy týkající se různých forem péče o dítě, její finanční dostupnost, průběžné monitorování stavu služeb či potřebná spolupráce s obcemi. „Že nám odrodí silné ročníky žen ze sedmdesátých let, neznamená, že je otázka péče o dítě vyřešená. Nadále je třeba pracovat na různých formách péče, přičemž ty stávající zdokonalovat,“ uzavírá Krčál.

 

 

 

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2014 / 28.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Duben

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze