Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále
Krajský radní Petr Krčál se v pátek 25. dubna 2014 zúčastnil závěrečné konference projektu Harmonizace při opatrování dětí. Na půdě Jihomoravského kraje prezentoval téma o harmonizaci rodinné politiky na Vysočině. „Rodina coby základní buňka společnosti se v současnosti těší velké pozornosti. Přes snahu dbát o spokojenou rodinu je však třeba reflektovat problémy týkající se otázek stability rodiny a potřebné generační spolupráce,“ shrnul své vystoupení radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a rodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Přeshraniční projekt Harmonizace při opatrování dětí, jehož je Kraj Vysočina partnerem, je zaměřen na pomoc rodičům při péči o jejich potomky. Stěžejní snahou projektu, jenž se opírá o zkušenosti rakouské strany, je hledání optimální formy péče o dítě, a to včetně alternativních forem. „Projektem jsme se snažili reagovat na nedostatek míst v mateřských školách,“ doplňuje Krčál.

 

V rámci projektu byly spuštěny internetové stránky http://www.spolecnedetem.cz/. Obsahují kompletní informace o službách v oblasti péče o dítě. Nápomocná je především databáze poskytovatelů péče o dítě. Ať už v podobě přehledu mateřských školek či nabídky individuální péče.

 

V průběhu projektu se konaly také konference a workshopy, jejichž hlavním tématem byla péče o dítě. Došlo i na mezinárodní výměnu, prostřednictvím které byly čerpány nové zkušenosti. Projet nastínil také řadu otázek, kterým je třeba nadále věnovat pozornost. Jde o legislativní úpravy týkající se různých forem péče o dítě, její finanční dostupnost, průběžné monitorování stavu služeb či potřebná spolupráce s obcemi. „Že nám odrodí silné ročníky žen ze sedmdesátých let, neznamená, že je otázka péče o dítě vyřešená. Nadále je třeba pracovat na různých formách péče, přičemž ty stávající zdokonalovat,“ uzavírá Krčál.

 

 

 

Projekt Harmonizace při opatrování dětí spěje do finále

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2014 / 28.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze