Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Cvičení hasičů v Domově důchodců Ždírec

Cvičení hasičů v Domově důchodců Ždírec
V Domově důchodců Ždírec proběhl v minulém týdnu cvičný hasičský zásah. Hlavním cílem cvičení, kterého se zúčastnily jak profesionální hasičské jednotky, tak jednotky sborů dobrovolných hasičů, bylo prověřit připravenost hasičů na případný zásah v prostorách domova. „Naší prioritní snahou je detailně se seznámit s objektem a být v maximální možné míře připraveni na zásah při požáru,“ vysvětluje hlavní důvody mluvčí HZS Kraje Vysočina Petra Musilová. Dále byla cvičením prověřena rádiová komunikace, možnost evakuace a záchrana obyvatel domova, spolupráce s personálem a jednotkami požární ochrany.
 

 
 

Námětem cvičení byl požár, který vypukl od technické závady na mikrovlnné troubě ve společenské místnosti ve třetím patře objektu. Na základě scénáře se personálu podařilo evakuovat převážnou většinu obyvatel domova. Tři lidé však zůstali v pokojích uvězněni. Pro zasahující hasiče představovala stěžejní úkol záchrana těchto osob spojená s hašením požáru. K jeho likvidaci bylo využito také výškové techniky.

 

Uvězněné figuranty hasiči zachraňovali pomocí evakuačních podložek. „Stáhli je i s matracemi po schodech dolů. V takto velkém zařízení zkoušeli hasiči evakuační podložky poprvé,“ popisuje ředitelka Domova důchodců Ždírec Martina Matějková.

 

Podložky, které usnadňují evakuaci imobilních klientů, má domov k dispozici od minulého roku. „V uplynulém roce jsme začali jednotlivé příspěvkové organizace vybavovat evakuačními podložkami. Pokračovat budeme i letos. Ochrana života a zdraví je naší prioritou,“ poznamenává radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Vyhodnocení cvičení, kterého se účastnily na dvě desítky hasičů z Jihlavy, Polné a ze Ždírce, neodhalilo v Domově důchodců Ždírec žádné závažné nedostatky nebo pochybení.

 

 

 

Cvičení hasičů v Domově důchodců Ždírec

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2014 / 28.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze