Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Nové expozice Muzea Vysočiny Jihlava

Nové expozice Muzea Vysočiny Jihlava
V současné době vrcholí v Muzeu Vysočiny Jihlava výstavba nových expozic.Práce byly zahájeny administrativní přípravou a vypracováním projektové dokumentace už v roce 2012; v roce 2013 proběhly potřebné veřejné zakázky a začala faktická část budování expozic. Stavební práce, příprava mobiliáře, grafické a instalační práce budou dokončeny v červnu 2014; otevření expozic předpokládáme v září 2014.
 

 
 

Různě intenzivními obměnami projdou všechny muzejní expozice Muzea Vysočiny Jihlava – u novějších dojde jen k částečné reinstalaci, jiné budou změněny zcela nebo vzniknou i expozice úplně nové. Nejrazantnější změnou projdou expozice věnované živé přírodě (původní expozice byly instalovány v 60. letech 20. století), nové budou expozice nejstarších a nejnovějších dějin regionu. Zároveň s novými expozicemi bude pro návštěvníky připraven vícejazyčný audioprůvodce a nové propagační materiály.

                                                    

Celkové výdaje na projekt jsou nyní stanoveny na více než 12,5 milionu korun. Financování je zajištěno v převážné míře z operačního programu ROP NUTS II Jihovýchod, mimořádnou dotací  na vznik expozic letos přispěl Kraj Vysočina.

 

  • Zpráva převzata od Muzea Vysočiny Jihlava
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.4.2014 / 28.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Duben

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze