Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Sportovcem Vysočiny pro rok 2013 je dráhová cyklistka Jarmila Machačová

Sportovcem Vysočiny pro rok 2013 je dráhová cyklistka Jarmila Machačová
Osmadvacetiletá česká reprezentantka v dráhové cyklistice a loňská mistryně světa ve stejné disciplíně Jarmila Machačová je držitelkou titulu Sportovec Kraje Vysočina 2013. Rodačka z Havlíčkova Brodu žije ve Světlé nad Sázavou, jejím trenérem je mimo jiné i tatínek a v současné době hájí barvy Armádní Dukly Praha. Ocenění Nejlepší sportovec Kraje Vysočina předal Jarmile hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Dráhová cyklistika nepatří mezi masově zastoupené sporty, o to víc vítězství Jarmile Machačové přeju.“ Uvedl při slavnostním ceremoniálu v Polné hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který zároveň předal speciální pamětní medaili Kraje Vysočina olympioničce a vysočinské patriotce Martině Sáblíkové.
 

 
 

Nejlepším krajským handicapovaným sportovcem Kraje Vysočina byl vyhlášen Bohumír Dvořák, člen Handicap Sport Clubu Velké Meziříčí, který se věnuje vrhu koulí, diskem a oštěpem, závěsným i dráhovým kuželkám, bowlingu i curlingu.

V kategorii kolektivy si na krajský titul sáhl havlíčkobrodský fitness klub SRC Fanatic, který na české a světové scéně aerobiku působí od roku 2003 a v minulé sezóně zaznamenal své prozatím největší domácí i evropské úspěchy. V kategorii mládež cenu poroty získala Tereza Čechová, nadějná orientační běžkyně z Jihlavy, cenu za dceru převzala maminka. Tereza byla oporou vysočinské výpravy na letní dětské olympiádě dětí a mládeže 2013 ve Zlínském kraji. Sportovní osobností Vysočiny byl vyhlášen basketbalista Petr Benda hrající aktuálně za ČEZ Besketball Nymburk, v loňské sezóně kapitán českých basketbalistů.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2014 / 24.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze