Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Sportovcem Vysočiny pro rok 2013 je dráhová cyklistka Jarmila Machačová

Sportovcem Vysočiny pro rok 2013 je dráhová cyklistka Jarmila Machačová
Osmadvacetiletá česká reprezentantka v dráhové cyklistice a loňská mistryně světa ve stejné disciplíně Jarmila Machačová je držitelkou titulu Sportovec Kraje Vysočina 2013. Rodačka z Havlíčkova Brodu žije ve Světlé nad Sázavou, jejím trenérem je mimo jiné i tatínek a v současné době hájí barvy Armádní Dukly Praha. Ocenění Nejlepší sportovec Kraje Vysočina předal Jarmile hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Dráhová cyklistika nepatří mezi masově zastoupené sporty, o to víc vítězství Jarmile Machačové přeju.“ Uvedl při slavnostním ceremoniálu v Polné hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který zároveň předal speciální pamětní medaili Kraje Vysočina olympioničce a vysočinské patriotce Martině Sáblíkové.
 

 
 

Nejlepším krajským handicapovaným sportovcem Kraje Vysočina byl vyhlášen Bohumír Dvořák, člen Handicap Sport Clubu Velké Meziříčí, který se věnuje vrhu koulí, diskem a oštěpem, závěsným i dráhovým kuželkám, bowlingu i curlingu.

V kategorii kolektivy si na krajský titul sáhl havlíčkobrodský fitness klub SRC Fanatic, který na české a světové scéně aerobiku působí od roku 2003 a v minulé sezóně zaznamenal své prozatím největší domácí i evropské úspěchy. V kategorii mládež cenu poroty získala Tereza Čechová, nadějná orientační běžkyně z Jihlavy, cenu za dceru převzala maminka. Tereza byla oporou vysočinské výpravy na letní dětské olympiádě dětí a mládeže 2013 ve Zlínském kraji. Sportovní osobností Vysočiny byl vyhlášen basketbalista Petr Benda hrající aktuálně za ČEZ Besketball Nymburk, v loňské sezóně kapitán českých basketbalistů.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.4.2014 / 24.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze