Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Velikonoční včelařská výstava se uskutečnila v Měříně

Velikonoční včelařská výstava se uskutečnila v Měříně
Český svaz včelařů z Velkého Meziříčí uspořádal o velikonočním víkendu v Měříně už čtvrtou včelařskou výstavu. Návštěvníci se mohli seznámit se životem včel, zakoupit různé druhy medu, medovinu, medové pivo, kosmetiku, svíčky ze včelího vosku, zdobené medové perníčky a mnoho dalších výrobků. Pro aktivní včelaře zde byly k zakoupení i včelařské pomůcky, jako např. mezistěny nebo rámky. Výstavu navštívilo téměř tisíc lidí z Měřína i širokého okolí.
 

 
 

Mezi nejčastější návštěvníky včelařské výstavy patřili včelaři a jejich rodinní příslušníci. Na výstavu vonící medem zavítaly nejen děti z místní mateřské a základní školy, ale také z Jihlavy. Největší atrakcí pro veřejnost a děti byl prosklený úl s živými včelami.

 

Předseda základní organizace ČSV ve Velkém Meziříčí Alois Hájek se včelaření věnuje více jak 40 let, vychoval si i další nástupce a v současné době sám včelaří v 22 úlech. Včelaření mu v životě přineslo mnoho hezkých chvil. Organizátoři výstavy již nyní na základě velkého kladného ohlasu přemýšlí o dalším ročníku výstavy s včelařskou tématikou.

 

Pořádání výstavy v Měříně podpořil Kraj Vysočina v rámci výzvy Zemědělské akce č. 8. „Krajské peníze pomohou také dalším organizacím s uspořádáním 22 akcí, které budou v našem regionu probíhat po celý rok,“ doplnil radní pro oblast zemědělství Zdeněk Chlád.

 

 

  • Jitka Merunková, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: merunkova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 23.4.2014 / 23.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Duben

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze