Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Most u obchodní zóny v Jihlavě čeká generální oprava

Most u obchodní zóny v Jihlavě čeká generální oprava
Řidiče v Jihlavě čeká v nejbližších dnech úplná uzavírka mostu na pražské ulici vedoucího k obchodní zóně u Vodního ráje. Otevřen zůstane pouze pro pěší, městskou hromadnou dopravu a záchranáře. Objízdné trasy budou vedeny v obou směrech kolem jihlavské mlékárny ulicemi Havlíčkova, Fritzova, Jiráskova, Na Dolech, Humpolecná a Romana Havelky. „Jihlavský most na pražské ulici je na hranici životnosti. Jeho oprava je nutná, a to včetně výměny stávající železobetonové desky, povrchů, zábradlí a chodníků,“ zdůvodňuje nutné opravy náměstek hejtmana pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Kraj Vysočina předá dodavateli stavebních prací most a komunikaci už zítra 24. dubna 2014. Stavební povolení vydané Magistrátem města Jihlavy je již pravomocné, proto mohou být stavební práce co nejdříve zahájeny. Součástí oprav bude také úprava dotčených inženýrských sítí na mostě a sanace poškozeného cihlového zdiva spodní stavby mostu. „Veškeré práce jsou naplánovány tak, aby byly odstraněny poruchy vozovky na mostě, rozpad říms, poruchy odvodnění, lokální degradace zdiva spodní části mostu. Cílem je prodloužit celkovou životnost mostu,“ uvedl Jiří Lojda z krajského odboru dopravy a silničního hospodářství. Oprava mostu za zhruba 20 miliónů korun bude hotová do konce roku.

 

Objízdná trasa bude vyznačena a platná už od odpoledne 24. dubna s tím, že až do neděle 27. dubna ještě stavební firma umožní běžné městské dopravě (tedy osobním vozidlům) opatrný průjezd. Na mostě budou probíhat přípravné stavební práce a zaměřování, tyto práce mohou probíhat za opatrného průjezdu běžné dopravy. Úplné uzavření mostu bude provedeno počínaje pondělím 28. dubna 2014.

 

 

objízdná trasa:

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.4.2014 / 23.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Duben

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze