Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajské policejní ředitelství má moderní integrované operační středisko

Krajské policejní ředitelství má moderní integrované operační středisko
Krajské ředitelství policie v Jihlavě dnes představilo modernizovanou podobu integrovaného operačního střediska. Procesem modernizace projdou postupně všechna operační střediska v jednotlivých krajích a policie si od projektu za přispění evropských peněz slibuje zvýšení akceschopnosti policistů, lepší koordinaci jednotlivých složek integrovaného záchranného systému i zlepšení služby směrem k veřejnosti. „Kraj Vysočina patří mezi první kraje, kde se podařilo změnu zrealizovat, což je důležitým krokem ke zkvalitnění práce policie i dalších složek IZS, posílení jejich provázanosti a zrychlení reakce v případě krizové situace,“ ocenil na krajském policejním ředitelství hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Pracoviště integrovaného operačního střediska funguje na Vysočině od ledna 2007 a je jedním z prvních, které bylo v rámci celorepublikového projektu zmodernizováno. Kromě kompletní výměny silnoproudých a slaboproudých rozvodů, mají nyní k dispozici policisté i nové počítačové vybavení zahrnující výkonnější přístroje i vylepšený software. Počet pracovních míst v operačním sále se zvýšil z osmi na dvanáct. Každý policista má před sebou tři monitory, na kterých může sledovat pohyb jednotlivých hlídek v terénu, důležité dopravní uzly, železniční přejezdy nebo poskytuje podporu kolegům provádějícím silniční kontroly.

 

Úprav se dočkaly i pracovní prostor a zázemí pro sloužící policisty. „Veškeré práce probíhaly za plného provozu a pro službu konající policisty to nebylo vždy jednoduché. Nyní už mohou pracovat v místě, které odpovídá evropským standardům i náročným požadavkům na jejich profesi,“ uvedl vedoucí operačního odboru krajského policejního ředitelství Dušan Vybíral.

 

Projekt modernizace integrovaného operačního střediska je financován prostřednictvím Evropské unie, která hradí 85 % nákladů, stavební úpravy platila ze svého rozpočtu policie. Náklady projektu se na Vysočině vyšplhaly na přibližně 31 milionu korun. Modernizace operačního střediska je jedním z podmínek budoucího zapojení do tzv. střechového řešení, což by mělo být Národní informační středisko integrovaného záchranného systému. To by mělo přinést mimo jiné lepší spolupráci krajů a jednotlivých složek IZS při řešení mimořádných a krizových situací nebo také zkrácení času dojezdu k jednotlivým událostem.

 

 

 

Krajské policejní ředitelství má moderní integrované operační středisko

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.4.2014 / 22.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze