Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Nemocnice Třebíč: Cvičení v bazénu pro nastávající maminky

Nemocnice Třebíč: Cvičení v bazénu pro nastávající maminky
Nemocnice Třebíč nabízí nastávajícím maminkám možnost navštěvovat hodiny cvičení těhotných v rehabilitačním bazénu Pavilonu pro matku a dítě. Při hodinách jsou nastávající maminky pod neustálým dohledem fyzioterapeutů, kteří se maminkám věnují individuálně a průběžně monitorují jejich stav a kondici. Cvičení probíhá ve skupině maximálně 10 klientek v rehabilitačním bazénu s vodou o teplotě 29 stupňů Celsia, v daných časech vyhrazeném pouze pro nastávající maminky.
 

 
 

Cvičení je vhodné pro všechny maminky, jejichž těhotenství probíhá bez obtíží. Před zahájením cvičení je nutné konzultovat aktivitu s gynekologem.

Cvičení je možné navštěvovat ve středu (10:00 – 11:00 hod.), ve čtvrtek (14:30 – 15:30 hod.) nebo v pátek (15:30 – 16:30 hod.)

„Voda nastávající maminky nadlehčuje, zbytečně nejsou zatěžovány klouby. Vedení hodiny je zaměřeno na zlepšení psychické i fyzické kondice a nácvik správného dýchání během porodu. Většina žen si ve vodě příjemně odpočine, protože voda pomáhá nadlehčit rostoucí bříško,“ vysvětluje vedoucí fyzioterapeutka Nemocnice Třebíč  Markéta Zahrádková s tím, že bazén je po domluvě k dispozici i pro běžné plavání.

Kontrakt fyzioterapeutů s budoucí maminkou nekončí v třebíčské nemocnici termínem porodu. Maminky jsou stejným týmem provázeny i prvními dny po porodu, kdy prochází přátelskou instruktáží práce s novorozencem.

 

Na cvičení těhotných se mohou nastávající maminky objednat telefonicky na čísle 568 809 258 nebo e-mailem na inforhb@nem-tr.cz. Na tuto formu cvičení je možné čerpat příspěvek od VZP v rámci programu Zdravý život.

 

  • Zpráva převzata od Nemocnice Třebíč
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 18.4.2014 / 18.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze