Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

e-Bezpečnost Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Rady a návody a vzdělávací kurzy od CSIRT.CZ proti kybernetickým útokům

CSIRT.CZ
Stránky týmu CSIRT.CZ se rozšířily o novou sekci "Rady a návody". Akademie CZ.NIC otevírá praktický kurz o počítačové bezpečnosti.
 

 
 
Stránky týmu CSIRT.CZ se rozšířily o novou sekci "Rady a návody". Cílem je poskytnout administrátorům (a v budoucnu také uživatelům) pomoc při pochopení různých útoků a napomoci jim případným útokům předejít a tak zabezpečit bezpečnější chod jejich organizací. Dva úvodní články se zabývají útoky typu DoS Amplification na DNS a NTP serverech. Brzy taky přibude vysvetlení obdobného útoku přes SNMP protocol.

Akademie CZ.NIC otevírá praktický kurz o počítačové bezpečnosti. Účastníci školení Počítačová bezpečnost prakticky se tak seznámí s nejčastějšími bezpečnostními nedostatky sítí, nejběžnějšími typy útoků a metodami účinné obrany před nimi. Dvoudenní kurz vede bezpečnostní analytik CZ.NIC a člen Národního bezpečnostního týmu CSIRT.CZ Pavel Bašta. Kurz je určen především administrátorům. Jeho cílem je nabídnout jim ucelený přehled útoků, s nimiž se v rámci své praxe mohou s nejvyšší pravděpodobností setkat. Díky praktickým cvičením si pak mohou průběh jednotlivých útoků vyzkoušet v testovacím prostředí.
 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 17.4.2014 / 17.4.2014
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > e-bezpečnost Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze