Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Připravuje se další ročník Mladé univerzity Waldviertel

Připravuje se další ročník Mladé univerzity Waldviertel
Letos už pošesté se v srpnu uskuteční Mladá univerzita Waldviertel – týdenní program pro české a rakouské děti ve věku od 11 do 15 let, během kterého zažijí univerzitní atmosféru i spoustu zábavy. Na programu budou teoretické přednášky i kreativní dílny. Přeshraniční Mladá univerzita Waldviertel se koná v období od 4. do 8. srpna 2014 v Raabsu an der Thaya a v Telči. Hlavním tématem pro tento rok je „Da Vinciho svět – fascinující svět přírodních věd“.
 

 
 

Program Mladé univerzity Waldviertel klade zvláštní důraz na to, aby se děti a mládež seznámily s českou i rakouskou kulturou. Veškerý program probíhá dvojjazyčně, a tak děti nepotřebují aktivně znát německý jazyk. Mládeži je po celou dobu k dispozici zkušený, pedagogicky vyškolený česko-rakouský tým, který zaručuje neustálý dohled nad studenty. Tlumočení přednášek zajišťují profesionální tlumočníci. Mladí studenti a organizační tým budou ubytováni v hotelu JUFA (Jugend- und Familiengästehaus) ve městě Raabs an der Thaya. Připraven je i pestrý večerní program. Neodmyslitelnou součástí je posezení u táboráku nebo diskotéka.

 

Středeční program se tradičně uskuteční na Vysočině. I letos se Mladá univerzita na jeden den přesune do Telče. Zázemí účastníkům nabídne Státní zámek Telč a Univerzitní centrum Telč Masarykovy univerzity. Zajímavé přednášky doplní několik prakticky zaměřených workshopů. Účastníci se mohou těšit na prohlídku památek UNESCO, na fotografický workshop v centru města zaměřený na architekturu, návštěvu Národního památkového ústavu v Lannerově domě i prohlídku místních památek a zámeckého parku. K zajímavým zážitkům bude určitě patřit možnost namíchat si a ochutnat vybrané léčivé nápoje dle starých receptur jako v jezuitské lékárně v dobách, kdy v Telči působili jezuité. Některé děti vyrazí také mimo Telč, na vrch Špičák u Třeště, kde si prohlédnou národní přírodní rezervaci, nebo do Brtnice. V Brtnici je připraven program v Rodném domě Josefa Hoffmanna.

 

Bližší informace jsou průběžně zveřejňovány na internetové adrese www.jungeuni-waldviertel.at. Přihlášky je možné podávat od 14. dubna do 13. června 2014. 

 

Více informací:  Ladislav Seidl, vedoucí oddělení vnějších vztahů, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: seidl.l@kr-vysocina.cz, telefon: +420 724 650 201

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.4.2014 / 15.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze