Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Prezentiáda 2014: Nejlepší byli studenti z Nového Města na Moravě

Prezentiáda 2014: Nejlepší byli studenti z Nového Města na Moravě
Krajské kolo Prezentiády, které se dnes konalo na půdě jihlavského gymnázia, ovládli studenti prvního ročníku Střední odborné školy z Nového Města na Moravě studující obory železniční provoz a logistika v dopravě. Ryze mužský tým ve složení Stanislav Stodůlka, Radek Olbrich, Josef Mudruňka a Zdeněk Dický si vybojoval účast na dvoudenním finále, které se uskuteční 24. a 25. dubna na Masarykově univerzitě v Brně. Letošního kola Prezentiády se na Vysočině zúčastnily čtyři studentské týmy.
 

 
 

Letos si přihlášené soutěžní týmy vybíraly ze tří témat – Co s milionem dolarů?, Tabule nebo technologie? a Školné na vysoké škole? Dvě skupiny nakonec zvolily téma peněz, dva týmy se zaměřily na klasiku versus moderní technologie. Vítězové prezentačního klání pojali své vystoupení jako představení projektu cestovní kanceláře MIDOS s.r.o., která by se dala založit a provozovat právě za volný milion dolarů. „Přihlásili jsme se do soutěže, abychom zjistili, jak to tu chodí, a vítězství nás dost překvapilo,“ uvedl po vyhlášení výsledků kapitán týmu Stanislav Stodůlka a dodal, že na začátku musel své spolužáky k účasti přemlouvat. „Hodně nám pomohla paní učitelka Jitka Zelená a také naše paní češtinářka,“ dodal Stanislav Stodůlka a jeho úspěšní spolužáci.

 

Studenti Střední odborné školy z Nového Města na Moravě pod vedením Jitky Zelené, která učí informatiku a ekonomiku, se Prezentiády účastní pravidelně. „Se studenty děláme v rámci hodin informatiky mimo jiného i prezentace a tato soutěž je jednou z možností, kde mohou ukázat, co umí, a vyzkoušet si své schopnosti před publikem. Soutěže se účastníme už třetím rokem a vloni jsme se také probojovali do finále,“ říká Jitka Zelená.

 

Výsledky:

1. místo - MIDOS (Střední odborná škola Nové Město na Moravě)

2. místo - OCELOTI (Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov)

3. místo - INSENSIBLE (Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD Znojmo)

4. místo - KNV TEAM (Střední odborná škola Nové Město na Moravě)

 

Více informací o soutěži  najdete na http://prezentiada.cz/  nebo na http://www.facebook.com/prezentiada

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.4.2014 / 14.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze