Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

SOU technické Chotěboř hostilo mladé techniky z Polska, Litvy, Holanska, Itálie a Turecka

SOU technické Chotěboř hostilo mladé techniky z Polska, Litvy, Holanska, Itálie a Turecka
Střední odborné učiliště technické v Chotěboři je zapojeno už do třetího mezinárod-ního projektu v posledních několika letech, momentálně v roli hlavního koordinátora pro-jektu Comenius s názvem „Let’s work together for pleasure” - Pracujme spolu pro radost.
 

 
 

Cílem projektu je kromě zlepšení komunikačních schopností žáků v anglickém jazyce také práce s komunikačními technologiemi, procvičení prezentačních dovedností, zdokonalování profesních dovedností, možnost poznat technické zázemí partnerských škol a poznat a porovnat pracovní příležitosti pro dané obory v regionech partnerů.

 

Na konci března se v Chotěboři sešlo celkem 35 partnerů (23 žáků a 12 učitelů) z podobně zaměřených technických škol a učilišť z Polska, Litvy, Holandska, Itálie a Turecka a ti se společně zdokonalovali ve svých dovednostech. Hlavní náplní setkání byla společná výroba dřevěných her, které byly určeny jako dárek místní Základní škole a Praktické škole v Chotěboři, která pracuje s postiženými dětmi. Celá akce byla hodnocena velice kladně, čeští i zahraniční žáci spolu velice dobře komunikovali a spolupracovali.

 

Žáci chotěbořského Středního odborného učiliště technického se nyní mohou těšit na obdobná setkání se svými novými zahraničními přáteli v jejich zemích. V červnu se chystá setkání v polském Bialystoku. V příštím školním roce v říjnu se chotěbořští technici vypraví do litevské Kretingy, v listopadu do holandského Drutenu, v březnu příštího roku do italské Valmadrery a v dubnu do turecké Yalovy.

 

 

  • zpráva převzata od SOU technické Chotěboř
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.4.2014 / 11.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze