Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Náměstek ministryně práce a sociálních věcí na návštěvě Kraje Vysočina

Ilustrační foto
Aktuální situace na trhu práce, s tím související otázka pracovního uplatnění, ale také potřeba řešit budoucnost některých regionů a v návaznosti na to připravované kroky byly tématy návštěvy náměstka ministryně práce a sociálních věcí Jana Marka v Kraji Vysočina. Náměstek ministryně práce a sociálních věcí navštívil region v pondělí 7. dubna na základě pozvání radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála. „Spolupráce s ministerstvem je pro Vysočinu v mnoha ohledech klíčová,“ poznamenal Petr Krčál.
 

 
 

Během návštěvy si Jan Marek prohlédnul Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí. „Sociální služby považuji za jednu z oblastí, která má na zaměstnanost dlouhodobě kladný vliv,“ okomentoval Jan Marek. Po prohlídce se setkal s členy Rady Kraje Vysočina a ředitelem krajské pobočky Úřadu práce Jiřím Hrdličkou. V rámci tohoto setkání byly probírány situace na trhu práce na Vysočině a její specifika, zmíněna byla také otázka poslání Úřadu práce ČR nebo úroveň a role školství.

Pracovní cesta dále vedla do společnosti Žďas, která je druhým největším zaměstnavatelem na Vysočině. Ve firmě, jež sídlí ve Žďáře nad Sázavou, pracuje 2453 zaměstnanců. Stejně jako v jiných podnicích se firma nyní potýká s nedostatkem některých profesí. „Připravujeme opatření, která by tento nedostatek napravovala,“ uvedl během setkání s představiteli společnosti Marek.

Náměstek si následně prohlédnul prostory a zázemí Střední technické školy, která se společností Žďas sousedí. „Sepětí mezi vzdělavateli a zaměstnavateli je stěžejní pro vývoj zaměstnanosti,“ uvedl Marek.

 

V souvislosti s otázkou zaměstnanosti byla zmíněna také těžba uranu na Vysočině, která se odehrává na Dolní Rožínce a zaměstnává tu stovky horníků. „Toto téma je klíčové a věnujeme mu pozornost. Nabízí se alternativy, jak tu lidem zachránit práci,“ uzavřel náměstek pro zaměstnanost na MPSV.

 

 

Náměstek ministryně práce a sociálních věcí na návštěvě Kraje Vysočina

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 10.4.2014 / 10.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze