Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Petr Krčál navštívil nové prostory denních stacionářů na Žďársku

Radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál navštívil v rámci svých pravidelných cest denní stacionáře v Bystřici nad Pernštejnem a Novém Městě na Moravě. „Obě místa byla v nedávné době otevřena. Zatímco novoměstské Centrum Zdislava prošlo rekonstrukcí a přístavbou, v Bystřici nahradila stavba stacionáře chátrající objekt,“ upřesňuje Petr Krčál. Tím byly posíleny sociální služby, které buď v daných místech chyběly, nebo už kapacitně nestačily. „V současnosti bude možné uspokojit poptávku po této službě,“ doplňuje Krčál.
 

 
 

Denní stacionář v Bystřici nad Pernštejnem, jehož kapacita činí 16 klientů, provozuje Oblastní charita Žďár nad Sázavou. K dispozici je klientům s mentálním, fyzickým nebo kombinovaným postižením a samozřejmě také rodinám, které se o ně starají. V budoucnu by tu mělo vzniknout také bydlení pro seniory, a to v horním podlaží budovy. „V současné době mapujeme možnost podpory této stavební akce,“ informoval bystřický starosta Karel Pačiska.

 

Zrekonstruované a rozšířené Centrum Zdislava v Novém Městě na Moravě bylo otevřeno 9. ledna. Klienti tohoto denního stacionáře mohou nově využívat cvičný byt s kuchyní, sociálním zázemí s obytným prostorem, dále rehabilitační místnost a také novou jídelnu a výdejnu jídla. Nechybí ani nový výtah pro méně pohyblivé klienty. Díky novým prostorům je mimo jiné možné nabídnout péči více lidem.  „V tuto chvíli máme již obsazenou kapacitu. Zájem o naše služby je velký. Rekonstrukce splnila účel,“ ředitelka Novoměstských sociálních služeb Hana Janů.

Výstavba obou objektů byla hrazena z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Pro chod zařízení pak budou důležité krajské prostředky. „Kraj financování služeb, které budou poskytovány v nových objektech, zajistí z velké části ze svého rozpočtu a z prostředků Ministerstva práce a sociálních věcí,“ uzavírá Krčál.

 

 

Petr Krčál na návštěvě denních stacionářů

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.4.2014 / 9.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze