Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Francouzští truhláři na stáži ve Střední škole stavební Jihlava

Francouzští truhláři na stáži ve Střední škole stavební Jihlava
Střední škola stavební Jihlava dlouhodobě spolupracuje se vzdělávacím centrem v partnerském kraji Champagne-Ardenne ve Francii (Centre de Formation d´Apprentis du Batiment de l´Aube ve městě Pont Sainte Marie). V rámci této spolupráce už několik skupin žáků oboru tesař a zedník ze SŠ stavební Jihlava absolvovalo dvoutýdenní stáž ve Francii. Naopak z francouzské partnerské školy přijíždějí do Jihlavy učni oboru truhlář, kteří si u nás rozšiřují své znalosti a dovednosti v oblasti uměleckého truhlářství.
 

 
 

Stáž francouzských učňů se ve Střední škole stavební Jihlava uskutečnila v termínu 16.– 29. 3. 2014 a přijelo sedm učňů s doprovodem dvou pedagogů. Zvláštností bylo, že ve skupině učňů nebyli tentokrát jenom chlapci, ale také jedna mimořádně šikovná dívka. Jednalo se už o třetí pobyt žáků francouzského vzdělávacího centra CFA u nás.

 

Tato skupinka měla možnost pracovat ve zcela novém prostředí, a to v dílnách střediska praktické výuky v Heleníně, které bylo otevřeno v září 2013. V letošním roce žáci vyráběli dvě truhly - vyřezávanou ořechovou truhlu a prořezávanou truhlu v gotickém slohu. Všichni si vyrobili intarzované šperkovnice a měli možnost seznámit se s prací na soustruhu, na kterém si vyrobili starou českou hračku „káču“. Kromě práce je čekala řada výletů, ať už do Prahy nebo do Polné, kde měli mimo jiné možnost nahlédnout také do loutkového divadla. Už tradičně navštívili firmu Kronospan a absolvovali prohlídku pivovaru.

 

Střední škola stavební Jihlava má zájem ve spolupráci pokračovat a v březnu 2014 podala projekt na podporu mobilit na období 2014-16 v rámci nového programu Erasmus+.

 

  • převzato od SŠ stavební Jihlava
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.4.2014 / 4.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze