Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina podpoří i letos oslavy obcí

Kraj Vysočina podpoří i letos oslavy obcí
Zastupitelé Kraje Vysočina rozhodli na svém posledním jednání o poskytnutí dotací na podporu společenských a kulturních aktivit, o které požádalo 82 obcí. I díky milionu korun, rozdělenému mezi 33 úspěšných žadatelů, se budou moci uskutečnit oslavy a připomenutí významných výročí v řadě obcí na Vysočině.
 

 
 

Dotace budou poskytnuty například obci Osová Bítýška na oslavy 750 let obce, obci Markvartice na první sjezd rodáků obce, obci Netín na oslavu 120 let od založení sboru dobrovolných hasičů v obci, obci Lesní Jakubov na oslavu udělení obecních symbolů nebo městu Velká Bíteš na oslavy 600. výročí založení nejstarší městské knihy Velké Bíteše.

 

Letos obce žádali o dotaci v celkové výši téměř tři miliony korun. Poptávka po této krajské podpoře je každoročně několikanásobně vyšší než může kraj uspokojit. „Je potěšující, že se v obcích konají četné kulturní akce, které připomínají významná výročí včetně výročí spolků, jejichž činnost přispívá ke kulturně-společenskému životu obce.“ potvrdila smysluplnost dotace krajská radní pro oblast kultury, cestovního ruchu a památkové péče Marie Kružíková.

 

Tuto dotaci poskytuje Kraj Vysočina místním samosprávám již sedmým rokem a v průběhu posledních pěti let bylo rozděleno mezi 227 žadatelů téměř 6,5 milionu korun.

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.4.2014 / 4.4.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze