Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Studentská soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů

Troubení
Ve dnech 28. a 29. března 2014 bude Vysočina hostit Mezinárodní akademickou soutěž v mysliveckém troubení a vábení jelenů, kterou už pátým rokem pořádá Fakulta lesnická a dřevařská České zemědělské univerzity v Praze. Letos se soutěž koná na Střední odborné škole a středním odborném učilišti v Třešti za podpory Kraje Vysočina. Cílem akce je podpořit studenty, kteří se věnují umění lovecké hudby a vábení jelenů, a udržení mysliveckých tradic. Své dovednosti poměří 136 účastníků z Čech a Slovenska.
 

 
 

Studentští trubači a vábiči budou soutěžit v kategoriích jednotlivců a souborů. O vítězích bude v prvním kole rozhodovat studentská porota, v druhém kole odborná profesionální porota. „Pro úspěch v soutěži je důležitá hlasová dispozice, výhodu mají kolegové, kteří disponují hudebním sluchem a jsou schopni zvuky naposlouchat a poznat jeho kvalitu,“ uvedl Lukáš Linhart, moderátor soutěže ve vábení.

 

Na akci pořadatelé zvou veřejnost, pro kterou je připraven nejen koncert, ale také doprovodná akce lesní pedagogiky, která právě široké veřejnosti osvětlí význam myslivosti, troubení a vábení a vztah myslivosti a lesního hospodářství. Program v Třešti je veřejnosti přístupný v pátek 28. 3. od 14 – 18 hodin a v sobotu 29. 3. od 9 – 12 hodin.

 

  • Zpráva byla převzata od České zemědělské univerzity Praha
 

Soutěž v mysliveckém troubení a vábení

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2014 / 28.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze