Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Krajská rada se opět setkala se starosty všech obcí, tentokrát v Třešti

Krajská rada se opět setkala se starosty všech obcí, tentokrát v Třešti
Ve společenském sále střední odborné školy v Třešti se včera konalo pravidelné setkání členů krajské rady se starostkami a starosty všech měst, městysů a obcí v Kraji Vysočina. Kromě aktuálních otázek týkajících se přípravy budoucího plánovacího období EU, grantové politiky kraje nebo hospodaření se následná diskuse zaměřila zejména na narůstající administrativní zátěž kladenou na starosty malých obcí.
 

 
 

Starostové směřovali své dotazy zejména na přítomné zástupce Parlamentu ČR. Konkrétně zazněl požadavek na přehodnocení záměru povinného zveřejňování smluv i u malých obcí nebo povinně zpracovávat územní plány u obcí do 200 obyvatel. Starostové také kritizovali pomalé vyřizování žádostí ze Státního fondu životního prostředí. Setkání přibližně tři stovek starostek a starostů se kromě členů Rady Kraje Vysočina zúčastnili předseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, senátor Miloš Vystrčil a poslanci Josef Zahradníček, Martin Lank a Vít Kaňkovský.

 

Setkání v Třešti proběhlo v rámci projektu Angažovanci (Zvýšení kvality místní Agendy 21 prostřednictvím zapojení aktivních občanů do rozvoje regionu), který realizuje Kraj Vysočina ve spolupráci s Dolním Rakouskem.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2014 / 28.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze