Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Startuje první ročník soutěže Stavíme z Merkuru

stavebnice Merkur
V polovině března vyhlásil Kraj Vysočina ve spolupráci se společností BOSCH DIESEL s.r.o, Jihlava první ročník soutěže Stavíme z Merkuru pro žáky a žákyně základních škol se sídlem v Kraji Vysočina. „Čtyřčlenné týmy konstruktérů složené z žáků druhých stupňů základních škol mají stejné zadání – postavit originální jeřáb poháněný motorem, který bude schopen převézt náklad na určitou vzdálenost,“ popsala zadání radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová. Nápad, vzhled, rychlost práce stroje i jeho funkčnost bude hodnotit speciálně sestavená porota. Přihlášky do soutěže je možné podat až do 11. dubna 2014. O vítězi se rozhodne 7. května.
 

 
 

Metodický tým devíti pedagogů, který vytváří originální metodiku pro využití stavebnic Merkur v základních školách, vypracoval propozice soutěže Stavíme z Merkuru. Prioritním cílem soutěže je podpora technické tvořivosti v základních školách a motivace žáků základních škol k práci s konstrukční stavebnicí. Soutěžní týmy mohou využít nejvýše jedné stavebnice Merkur 8 a během tří hodin sestavit model, pravidla soutěže umožňují pracovat s vlastním přineseným návodem na stavbu stroje. Pro vítěze jsou připraveny stavebnice Merkur a tablety.

 

Podle speciální metodiky začnou být stavebnice Merkur využívány na základních školách na Vysočině od nového školního roku 2014/2015. „K dispozici budou dvě části – metodika pro děti sestavená hlavně z demonstračních fotografií a metodika pro učitele, která se zaměří především na rady a upozornění na záludnosti, se kterými se vyučující může v hodině setkat,“ uvedla Terezie Doleželová z krajského odboru školství, mládeže a sportu.

 

Soutěž je další aktivitou, kterou Kraj Vysočina podporuje v rámci projektu Merkury do škol. Tato aktivita má zvýšit zájem dětí o technické obory. Vysočina je prvním z regionů v České republice, kde se dětská stavebnice zařadí mezi běžné pomůcky ve výuce na základních školách. Projekt Merkury do škol mohl být realizován díky podpoře a zájmu společnosti BOSCH DIESEL Jihlava.

Podrobnější informace včetně přihlášky jsou k dispozici pod tiskovou zprávou.

 

Kontaktní osoba Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu, e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz.

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.3.2014 / 28.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze