Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Hotelová škola Třebíč byla v Nitře bronzová

Hotelová škola Třebíč byla v Nitře bronzová
Ve dnech 25.-26. března se v Nitranském samosprávném kraji, partnerském regionu Kraje Vysočina, uskutečnila mezinárodní soutěž v přípravě a servírování pokrmů Gastrofestival 2014. Letos se uskutečnil už sedmý ročník soutěže, kterou pořádá Hotelová akademie v Nitře od roku 2007. Ve dvou hlavních soutěžích se utkalo celkem sedm soutěžních týmů z Chorvatska, Maďarska, Francie, České republiky a Slovenska. Profesionální porota hodnotila zručnost soutěžících v kategorii kuchař, kdy je hodnocena kvalita a chuť, vzhled a kreativita připraveného menu, a v kategorii číšník, kdy je hodnocena např. zručnost při servírování nebo navázání kontaktu s hostem. Kraj Vysočina reprezentovala Hotelová škola v Třebíči, která získala v obou soutěžních kategoriích bronz.
 

 
 

Tým reprezentantů Střední hotelové školy v Třebíči vyrazil do Nitry ve složení -  Vojtěch Poskočil, Veronika Přepechalová, Eva Jandásková a Anna Holá. Vítězi soutěže v kategorii „kuchař“ se stali reprezentanti francouzského regionu Champagne-Ardenne z Lycée polyvalent de Bazeilles a Střední škola společného stravování, Ostrava – Hrabůvka.

 

V kategorii „ číšník“ se na prvním místě umístili studenti Hotelové akademie Nitra a Střední odborné školy Krúdy Gyula, Siofok z Maďarska. Při vyhlášení výsledků zaznělo z úst členů poroty, že rozhodování o umístění jednotlivých škol neměli vůbec lehké, protože odborná úroveň všech škol byla letos nejvyšší z dosavadních soutěžních ročníků. Soutěžní družstvo z Kraje Vysočina přijela na Slovensko podpořit také krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.3.2014 / 27.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze