Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Domov bez zámku podporuje lidi s autismem

Světový den autismu
Domov bez zámku, příspěvková organizace Kraje Vysočina, se připojuje k Mezinárodnímu dni zvýšení povědomí o autismu. Ten připadá na 2. dubna. Den předtím se pod záštitou Petra Krčála, radního Kraje Vysočina pro sociální oblast uskuteční v Kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou vernisáž výstavy „Svět podle Lucie“. „Půjde o retrospektivní výstavu výtvarných prací Lucie Němcové, která má vzhledem k poruše autistického spektra schopnost vnímat okolí jedinečným způsobem,“ říká Alena Brožková, ředitelka Domova bez zámku.
 

 
 

Dílem Lucie Němcové budou také modré stužky, které se u příležitosti zahájení výstavy budou návštěvníkům rozdávat. Modrá barva je s autismem tradičně spojována.

Kromě výstavy, která potrvá do 30. dubna, se v Domově bez zámku uskuteční workshop „Autismus! A co dál?“. Konat se bude ve spolupráci s občanským sdružením APLA, které dlouhodobě pomáhá lidem s autismem. Workshop je naplánován na 17. dubna a bude určen pro poskytovatele sociálních služeb Kraje Vysočina. „Autismus se stává čím dál aktuálnějším tématem. Případů autismu přibývá a nečinně přihlížet si nemůžeme dovolit,“ dodává radní Petr Krčál.  V současné době je tak zpracovávána koncepce, která počítá s vybudováním centra pro lidi s poruchou autistického spektra v Kraji Vysočina.

Více o Světovém dni autismu na www.posvitme-si-na-autismus.cz. Na těchto stránkách jsou k dispozici informaci o společenské aktivitě „Posviťme si modeře!“. Stačí pouze rozsvítit 2. dubna modrou žárovku, obléci se do modré barvy nebo si na oblečení připnout Lucčinu modrou stužku.

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.3.2014 / 25.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Březen

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze