Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V rámci Programu obnovy venkova rozdělí Kraj Vysočina 68 miliónů korun

Ilustrační foto
V rámci Programu obnovy venkova rozdělí Kraj Vysočina v letošním roce více než 68 miliónů korun mezi 647 obcí. O krajskou podporu žádají především menší obce do 1500 obyvatel, které nedosáhnou často na dotace z celostátních nebo evropských programů. “Více než polovina podaných žádostí řeší opravy místních komunikací, opravy budov obecních úřadů a kulturních zařízení. Obce ale budou za peníze z tohoto programu opravovat i mateřské školy, čekárny na zastávkách hromadné dopravy, hřbitovy, hasičské zbrojnice, veřejné osvětlení či chodníky,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský.
 

 
 

Program obnovy venkovy Vysočiny mohou obce využívat od roku 2004, svým charakterem patří k nejjednodušším dotačním titulům vůbec.

 

Kraj přispívá na projekty u obcí nad 300 obyvatel až na polovinu nákladů, u menších obcí to může být až 60 procent. Maximálně kraj na jeden projekt přispěje z důvodu vyššího počtu podaných žádostí částkou 106 tisíc korun, což je o tři tisíce korun méně než v loňském roce. U obcí oceněných čestným uznáním v soutěži Vesnice roku pak kraj garantuje dotaci až 130 tisíc korun. Dotaci letos získala každá obec, žádosti jsou záměrně velice jednoduché a administrativně obce nezatěžují.

 

Program obnovy venkova Vysočiny mohou obce využívat od roku 2004, svým charakterem patří k nejjednodušším dotačním titulům vůbec. Za dobu trvání dotačního titulu Kraj Vysočina mezi obce rozdělil  více než 700 miliónů korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.3.2014 / 13.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze