Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropské dotace pomáhají na Vysočině zajistit fungování vybraných služeb sociální prevence

Evropské dotace pomáhají na Vysočině zajistit fungování vybraných služeb sociální prevence
Kraj Vysočina zabezpečil v loňském roce prostřednictvím projektu „Podpora vybraných sociálních služeb na území Kraje Vysočina – individuální projekt II.“ fungování sítě dvou druhů služeb – azylových domů a sociální rehabilitace pro osoby s duševním onemocněním a zrakovým a kombinovaným postižením. „Do konce roku 2014 je zajištěna podpora 15 služeb sociální prevence,“ říká Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.
 

 
 

Od dubna do prosince roku 2013 využilo služeb sociální prevence 670 osob. Poskytovatelům sociálních služeb byla vyplacena částka 21 miliónů korun.

 

Díky projektu jsou vybrané sociální služby dostupné v celém kraji. Služeb sociální prevence využívají sociálně vyloučené osoby nebo osoby vyloučením ohrožené. „Hlavním cílem je napomoci těmto osobám k plnému zapojení do všech oblastí života společnosti, zejména umožnit jim návrat na trh práce, nebo přístup ke službám, které návrat na trh práce umožňují,“ doplňuje Krčál.

  

Podpora vybraných sociálních služeb je prostřednictvím individuálních projektů Kraje Vysočina zajišťována už od roku 2010. Kraj v současné době připravuje žádost o finanční podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, která by umožnila financování služeb i v roce 2015.

 

Projekt je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.

 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.3.2014 / 13.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze