Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Národní týden trénování paměti na Vysočině

Národní týden trénování paměti na Vysočině
Druhý březnový týden se na Vysočině už poosmé připomíná jako Národní týden trénování paměti. Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging v rámci celosvětové akce Týden uvědomění si mozku informuje veřejnost o výsledcích výzkumu mozku srozumitelnou formou prostřednictvím stovek akcí. Jedna z nich se koná ve středu 12. 3. 2014 od 9 hodin v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Myslete na svou paměť! Takový je název přednášky, která je určena pro širokou seniorskou veřejnost, ale i pro všechny ostatní zájemce, kteří mají chuť zjistit, jak jsou na tom se svojí pamětí. V úvodní části setkání zazní odpovědi na nejčastěji pokládané otázky, z nichž se účastníci dozvědí, co ovlivňuje kvalitu paměti a jak o ni pečovat. Náplní druhé části setkání budou praktické testy a cvičení zaměřené na pozornost, krátkodobou paměť verbální i numerickou, dále úkoly na procvičení obrazotvornosti, logického uvažování i asociativního myšlení. Výsledky všech testů budou anonymní a budou sloužit pouze pro vlastní potřebu účastníků.

 

Cílem Národního týdne trénování paměti je přesvědčit nejen seniorskou populaci o tom, že si ještě dobře pamatují vše co je potřeba, když jim někdo poradí, jak na to. Trénování paměti tak patří mezi efektivní nástroje ke zvýšení soběstačnosti každého člověka a prodloužení nezávislosti seniorské populace.

 

 

  • Táňa Křížová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    mobil: 724 650 136, e-mail: krizova.t@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.3.2014 / 7.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Jan Břížďala - radní Kraje Vysočina > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies