Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina začne na jaře opravovat pavilon hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov

Nemocnice Pelhřimov
Budova oddělení hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov projde do podzimu příštího roku rozsáhlou rekonstrukcí. Investici ve výši více než 51 miliónů korun bude financovat Kraj Vysočina ze svého rozpočtu. „Dosavadní pouhé řešení aktuálních havárií v rámci objektu provoz pouze prodražovalo. Projekt počítá s celkovou rekonstrukcí a rozšíření objektu o přístavbu s výtahem. Práce budou probíhat ve dvou etapách za nepřerušení provozu, tak aby byly eliminovány výpadky v poskytování výkonů,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.
 

 
 

Rekonstrukce oddělení hematologie a transfuzilologie Nemocnice Pelhřimov spočívá v celkové rekonstrukci stávající třípodlažní budovy transfuzní stanice, která vykazuje dlouhodobě nedostatečné prostorové kapacity pro umístění stávajících provozů. Objekt vlivem stárnutí přestal vyhovovat specifickým potřebám oddělení a požadavkům Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Stavební úpravy pavilonu se dotknou nejen jednotlivých oddělení, ale také pracoviště dialýzy. Budou vyměněna okna, budova zateplena, vyměněny veškerá vedení a elektroinstalace a vzduchotechniky, položena nová střecha. „Po dokončení zakázky bude Nemocnice Pelhřimov schopna zajišťovat celou řadu služeb, které musely krajské nemocnice realizovat mimo hranice kraje,“ uvedl ředitel Nemocnice Pelhřimov Jan Mlčák.

Oprava pavilonu hematologie a transfuziologie Nemocnice Pelhřimov by měla být dokončena na podzim roku 2015.

 

První odběr krve se v pelhřimovské nemocnici uskutečnil v květnu 1984. Laboratoř provádí kromě běžných laboratorních vyšetření řadu speciálních testů, zejména v oblasti krevního srážení. K dispozici je celá škála statimových vyšetření dostupných 24 hodin denně nutných k řešení závažných stavů, zejména krvácení nebo diseminované intravaskulární koagulace. Trvale jsou dostupné léky pro zvládání těchto situací.

 

 

 

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.3.2014 / 4.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze