Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vzdělávání zdravotníků krajských nemocnic

Vzdělávání zdravotníků krajských nemocnic
Kraj Vysočina pod záštitou hejtmana Jiřího Běhounka spolu se společností MEDIN připravil vzdělávací akci určenou pro zdravotní sestry krajských nemocnic. Seminář traumatologie se uskutečnil v pátek 28. února 2014 právě ve vzdělávacím středisku novoměstského výrobce lékařských nástrojů a implantátů. Účastnilo se ho 15 zdravotnic a zdravotníků pracujících na operačních sálech nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina.
 

 
 

Kromě teoretických přednášek z principů kostního hojení, jeho poruch, dlahování i ošetřování měli přítomní možnost účastnit se praktického nácviku dlahování a hřebování na umělých kostech. Získali i nové znalosti v práci s operačními nástroji a v péči o ně. „Naše další společná aktivita navazuje na úspěšný seminář z podzimu 2013, který byl cílen na začínající lékaře. Moderní vzdělávací středisko přináší zdravotníkům jedinečnou možnost kvalitního vzdělávání, získání praktických zkušeností a je příležitostí k odbornému setkání, aniž by museli opustit hranice Kraje Vysočina,“ zhodnotil přínosy Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Partnerem semináře je i Česká asociace sester. Česká společnost Medin sídlící v Novém Městě na Moravě zahájila činnost v roce 1949 výrobou zubních vrtaček a laboratorních fréz. Postupně navázala produkcí chirurgických nástrojů a ortopedických implantátů. V současné době je největším českým výrobcem nabízejícím řešení pro většinu lékařských oborů.

 

 

Vzdělávání zdravotníků krajských nemocnic

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 4.3.2014 / 4.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze