Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman kraje Jiří Běhounek na návštěvě dalších obcí Kraje Vysočina

hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na návštěvě obcí
V rámci celodenních návštěv obcí regionu navštívil minulý týden hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek hned čtyři obce. „Ač jejich geografická poloha je různá, těžkosti mají obecní samosprávy podobné. I když jsou nositeli řady potřebných a úspěšně realizovaných projektů, trápí je aktuální potíže venkova – financování a rozsah veřejných služeb, doprava i neustále narůstající administrativní zátěž samospráv,“ komentoval setkání Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Prvním cílem cesty byla Bobrová. Zástupci městyse v čele se starostkou Zdeňkou Smažilovou prezentovali útulně vybavenou mateřskou školu i moderní areál základní školy. Nemohla nezaznít ani aktuální potřeba náhrady dosluhující techniky místního Sboru dobrovolných hasičů. V Ostrově nad Oslavou čeká místní obyvatele kompletní rekonstrukce kanalizace a vybudování čističky odpadních vod. Podle slov starostky Dany Homolkové i přes maximální snahu o dosažení podpor z dotačních titulů a dosavadní úspory se jedná o investice daleko za hranicí rozpočtu městyse. Zřejmá nevyhnutelnost projektů tohoto typu mnoho malých obcí vede k nutnosti zadlužení a následného omezení investic v jiných oblastech pro další léta.

 

Poslední navštívenou obcí Žďárska byl Bohdalov. Městys s příkladnou spoluprací místního zemědělského podniku a samosprávy se chystá na realizaci projektu, který důmyslným řešením přemění současný nevyhovující areál bývalého školského zařízení na multifunkční centrum zahrnující moderní ordinace lékařů, mateřskou školu s dostatečnou kapacitou i prostory pro úřad městyse. Starosta Arnošt Juda už na začátku jednání o financování projektu naráží na podmínky dotačních titulů, které neumějí reagovat na takto komplexní pojetí přeměny a využití stávajícího objektu pro poskytování veřejných služeb obyvatelům.

 

V závěru programu se hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek setkal se samosprávou Velkého Beranova. I zde zastupitelstvo zastoupené starostou Bohumilem Křížem stojí před investicí za více než 140 milionů korun do kanalizace a čističky odpadních vod. Blízkost krajského města i dálnice D1 dopadá na zdejší obyvatele ve zvýšení frekvenci dopravy, především nákladní. Budování obchvatu obce však naráží, tak jako v mnoha jiných případech, na vykoupení pozemků. Neuzavřená záležitost navíc omezuje i rozvoj obce a budovaní infrastruktury pro nové stavební pozemky.

 

 

Hejtman kraje Jiří Běhounek na návštěvě dalších obcí Kraje Vysočina

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 4.3.2014 / 4.3.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze