Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Kraj vybral nové ředitele příspěvkových organizací poskytujících sociální služby

Rada Kraje Vysočina jmenovala tři nové ředitele příspěvkových organizací poskytujících sociální služby. Ředitelkou Domova Háj se s účinností od 1. dubna 2014 na základě výběrového řízení stane Dana Pajerová. Změna na vedoucím místě se týká i ÚSP Nové Sýrovice, kde se s účinností od 1. května 2014 ujme funkce ředitele Michal Dračka. Nového ředitele bude mít s účinností od 1. května 2014 také Domov pro seniory Mitrov, který povede Josef Myslivec.
 

 
 

„Výběrová řízení se uskutečnila v lednu. Na základě jejich výsledků navrhla výběrová komise radě kraje pořadí kandidátů a doporučila vhodné uchazeče pro jmenování na vedoucí pracovní místa ředitelů příspěvkových organizací,“ přibližuje Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro sociální oblast.

 

Celkově bylo v lednovém termínu vyhlášeno šest výběrových řízení. Ve třech z nich svoji pozici ředitelé obhájili. „Ale i je čekají v dalším působení nové úkoly,“ poznamenává radní Krčál.

 

Kraj v případě ředitelských pozic příspěvkových organizací poskytujících sociální služby vyhlásil plošné výběrové řízení. Tím využil možnosti, aby ředitelé nezůstávali ve svých pozicích neomezeně dlouho. Při rozhodnutí vyhlásit výběrová řízení bylo také přihlíženo na blížící se změny ve financování sociálních služeb, které by od roku 2015 měly od státu převzít kraje. „S tím se pojí další požadavky, které budou muset ředitelé obsáhnout,“ doplňuje radní Krčál.

 

Výběrová řízení na ředitele sociálních zařízení zřizovaných Krajem Vysočina jsou naplánována do tří etap. Netýkají se pouze těch statutárů, kteří zastávají tuto funkci méně než pět let nebo vykonávají tuto funkci na dobu určitou.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.2.2014 / 28.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze