Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Třebíčský zámek ve finále soutěže Památka roku 2013

Zámek Třebíč
Obnova zámku Třebíč a zpřístupnění nových moderních expozic je ve finále prvního ročníku soutěže Památka roku. Cena, o kterou usiluje ještě dalších 12 projektů z celé České republiky, bude udělena za nejlepší projekt a realizaci obnovy nemovité kulturní památky. Vyhlašovatelem soutěže je Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, Národní památkový ústav a Ústav územního rozvoje.
 

 
 

Zámek Třebíč je jedinou národní kulturní památkou ve vlastnictví Kraje Vysočina a je součástí areálu, v němž se nachází památka zapsaná na seznam UNESCO - bazilika sv. Prokopa.

Obnova budovy zámku završila cestu k rehabilitaci celého areálu, jak po stránce stavební obnovy památky, tak po stránce plnohodnotného využití areálu pro potřeby cestovního ruchu.

Moderně pojaté expoziční celky umožňují návštěvníkovi prožít příběh člověka v expozici „Lidé. Místa. Osudy.“, nasát atmosféru kláštera v klášterní expozici „Svět portálů a bran“, poznat způsob bydlení posledních majitelů zámku v nové zámecké expozici „Valdštejnové na Třebíči“ a seznámit se s krásami neživé přírody v mineralogické expozici „Svět neživé přírody“

 

Předání ceny vítězi prvního ročníku soutěže Památka roku 2013 je naplánováno na 3. dubna 2014 v Písku v rámci XXIV. konference sdružení na téma PAMÁTKY BEZ BARIÉR.

 

  • Jana Zadražilová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: zadrazilova.j@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.2.2014 / 26.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies