Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Enersol 2014: Nejlepší z kraje budou obhajovat prvenství v Praze

Enersol 2014: Nejlepší z kraje budou obhajovat prvenství v Praze
V pátek 21. února se v síle Kraje Vysočina v Jihlavě uskutečnilo krajské finále konference ENERSOL 2014. Studenti ze 13 krajských středních škol, které se v letošním roce do projektu ENERSOL zapojily, bojovali o postup do národního kola v Praze. Zde bude sedmičlenné družstvo z Vysočiny obhajovat vítězství z předchozích třech ročníků.
 

 
 

V kategorii Enersol a praxe, kam postoupilo 10 prací, vybrala porota čtyři účastníky národního kola – Martina Loupa z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou, Petra Kudláčka ze SŠŘ Třebíč, Michala Kánského ze SŠ stavební Třebíč a jako vítěze určila Ondřeje Vomlela ze SŠT Jihlava.

 

V kategorii Enersol a inovace nás budou reprezentovat Lukáš Minář z VOŠ a SPŠ Žďár nad Sázavou a vítěz kategorie Ondřej Chrbolka ze SPŠ Jihlava.

 

V poslední kategorii Enersol a popularizace nejvíce porotu zaujal a postup do národního kola si vybojoval Milan Pazdera ze SŠŘ Třebíč, který výtvarně zpracoval symbol Enersolu inspirovaný egyptskou filozofií.

 

Národní kolo v Praze se koná 13. - 14. března 2014.

 

Krajská konference Enersol 2014, se konala pod záštitou hejtmana kraje Jiřího Běhounka a za účasti senátora Miloše Vystrčila, radní Jany Fialové, náměstka primátora Jihlavy Rudolfa Chloupka a dalších hostů.

 

 

Pozn.:

Projekt ENERSOL vznikl v roce 2001 a až do roku 2005 byl společným programem 6 evropských zemí. Od roku 2004 paralelně s tímto evropským projektem začíná realizace českého projektu se stejným názvem, ale s českými a slovenskými školami, pedagogy a jejich žáky a studenty. Postupně jsou do projektu zapojovány i další země – Rakousko, Německo, Slovinsko a Polsko. Regionálním vzdělávacím centrem pro Kraj Vysočina se stala Střední škola technická Jihlava zřizovaná Krajem Vysočina. Úkolem centra přihlášeného k projektu ENERSOL je podporovat partnerské školy v regionu např. formou semináře nebo exkurze.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.2.2014 / 24.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze