Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Školení povodňových orgánů obcí a měst Kraje Vysočina

Školení povodňových orgánů obcí a měst Kraje Vysočina
Tento týden se v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě konal seminář zaměřený na řízení ochrany před povodněmi a činnosti povodňových orgánů obcí a obcí s rozšířenou působností v průběhu povodní. Na semináři, pořádaném pod záštitou radního pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí Zdeňka Chláda, vystoupili zástupci dispečinků státních podniků Povodí Moravy a Povodí Vltavy, Českého hydrometeorologického ústavu, Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina a Krajského úřadu Kraje Vysočina.
 

 
 

Přednášena a diskutována byla zejména problematika předpovědní povodňové a výstražné služby, spolupráce povodňových orgánů a hasičského záchranného sboru, provádění povodňových  prohlídek a prevence ochrany před povodněmi. Důraz byl kladen na zákonné povinnosti povodňových orgánů při řízení ochrany před povodněmi a včasnou  informovanost obyvatelstva ohrožených sídel.

Povodně jsou hrozbou všech obydlených aglomerací, neboť mohou způsobit nejen materiální škody, ale mohou znamenat i přímé ohrožení lidských životů. Je proto třeba být na povodně připraveni a pokud možno předcházet škodám, které jimi mohou být způsobeny.

 

  • Martin Drápela, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel: 564 602 207, e-mail: mikyna.j@kr-vysocina.cz.
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.2.2014 / 21.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze