Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Komentář hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka k situaci na Ukrajině

Komentář hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka k situaci na Ukrajině
Kraj Vysočina už sedm let bezproblémově spolupracuje s partnerským regionem Zakarpatské oblasti Ukrajiny. V současné době velice pozorně sledujeme aktuální dění v hlavním městě Ukrajiny a přilehlých oblastech. Vedení Kraje Vysočina touto cestou vyjadřuje politování nad konfrontačním řešením politické situace. Jde o velmi vážné až fatální zásahy do života běžných občanů na Ukrajině. Osobně jsem přesvědčen, že ozbrojené potlačování demonstrantů a absence resp. nedostatečný dialog mezi parlamentem a občanskou opozici je pro Ukrajinu velmi nešťastným.
 

 
 

I přes zprávy o událostech na Ukrajině deklaruje Kraj Vysočina trvání svého partnerství se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny v nezměněném rozsahu. Chceme nadále pokračovat v úspěšné a aktivní spolupráci a jejím prohlubování. Společné aktivity nejvíc pomáhají dětem v chudých oblastech, sociálně slabým, postiženým a všem, kteří by neměli doplácet na situaci jimi neovlivnitelných politických sporů. Vedení  Kraje Vysočina věří v rozumné řešení současné kritické situace a je připraveno Zakarpatské oblasti Ukrajiny jako svému blízkému partnerovi v zahraničních vztazích pomoci i nad rámec současně dohodnutých platných aktivit.

 

Přejeme všem obyvatelům Ukrajiny brzké vyřešení této kritické situace a chceme věřit, že v krátké době nastane návrat k normálnímu životu.

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 21.2.2014 / 21.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies