Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Krajští radní se setkali s úspěšnými reprezentanty Vysočiny

Krajští radní se setkali s úspěšnými reprezentanty Vysočiny
Jana Fialová a Vladimír Novotný, členové Rady Kraje Vysočina včera přivítali v sídle krajského úřadu taneční skupinu Motus a studenty jihlavského Gymnázia. Třebíčští tanečníci několikrát uspěli jak v celorepublikové, tak i v evropské konkurenci. Studenti naopak obsadili historicky první místo v dějepisné soutěži gymnázií Česka a Slovenska. „O tento výsledek se pokoušíme soustavně skoro 12 let a konečně se úspěch dostavil,“ řekla Eva Hurychová, která na Gymnázium vyučuje historii.
 

 
 

Dějepisná soutěž se uskutečnila v listopadu loňského roku v Chebu a jihlavští studenti se prosadili na prestižním klání XXII. ročníku v konkurenci 225 studentů z více než sedmi desítek gymnázií. Nad akcí převzal záštitu Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR.

 

Taneční skupina Motus z Třebíče byla založena v roce 1979 a každoročně se účastní soutěží v několika kategoriích a disciplínách, kde sklízí úspěchy v podobě zlatých a stříbrných medailí. V současnosti má občanské sdružení okolo 80 členů od 6 do 40 let.

 

„Je vidět, že když někdo dělá svoji zálibu s nasazením, úspěch se dostaví. Kraj Vysočina se proto snaží podporovat širokou škálu soutěží a aktivit, a to zejména dětí a mládeže. Věříme, že úspěšných reprezentantů Vysočiny bude přibývat,“ uzavřela Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství, mládeže a sportu.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.2.2014 / 14.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze