Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Národní památkový ústav v Telči zahájil vzdělávání v oblasti historických staveb

Národní památkový ústav v Telči zahájil vzdělávání v oblasti historických staveb
Včerejší dopoledne patřilo v sídle Národního památkového ústavu v Telči spuštění nového vzdělávacího programu Řemeslná obnova historických staveb. Ojedinělý projekt, podpořený Krajem Vysočina, je zaměřen na zvýšení konkurenceschopnosti v rámci celoživotního vzdělávání. Zástupci památkového ústavu odhadují počty zájemců okolo devadesáti. „Projekt úzce souvisí se středním školstvím na Vysočině. Díky aktivitě bude docházet ke vzájemné výměně zkušeností s našimi školami a lidé z našeho regionu se poté mnohem lépe uplatní na trhu práce, což je hlavní prioritou,“ uvedla Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství.
 

 
 

Vzdělávací program „Řemeslná obnova historických staveb“ je zacílen na řemeslníky, majitele a správce památek nebo například pro vedoucí pracovníky ve stavebnictví. Obsahuje celkem devět kurzů po 100 hodinách výuky. Jak zástupci Kraje Vysočina, tak Národního památkového ústavu označují projekt za ojedinělý. Absolventům má přinést vyšší kvalifikaci a získání specializace pro památkovou obnovu. Výuka je rozdělena na dvě hlavní části - teoretickou a praktickou. První z nich bude přednášena především v sídle památkového ústavu v Telči. Praktická část bude přesunuta do historických budov, mezi které patří zámky v Brtnici, v Červené Řečici a v Polici. Zmíněná spolupráce je připravena se Střední školou stavební v Jihlavě, pracoviště dílen Jihlava-Helenín, a Kamenosochařským střediskem v Lipnici nad Sázavou.

 

Projekt je spolufinancován z 85 % z Evropského sociálního fondu a z 15 % ze státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.

 

Více informací naleznete na internetových stránkách: http://www.obnovakulturnihodedictvi.cz/

 

 

  • Z materiálů NPÚ Telč zpracoval Jan Nechvátal

 

 

Národní památkový ústav v Telči zahájil vzdělávání v oblasti historických staveb

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 13.2.2014 / 13.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze