Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Vysočina nabízí nový studijní program zaměřený na zpracování plastů

Kraj Vysočina podporuje od školního roku 2014/2015 zařazení nového vzdělávacího programu mechanik seřizovač se zaměřením na zpracování plastů do studijní nabídky veřejných krajských středních škol. Noví specialisté na zpracování umělých hmot se budou připravovat na Střední průmyslové škole Třebíč a Střední škole průmyslové, technické a automobilní Jihlava.
 

 
 

„Rozšíření zaměření oboru je reakcí na požadavky konkrétních strojírenských firem na Vysočině, které se zpracováním plastů zabývají. Aktivně se na plánech výuky a praxe podílely společnosti Automotive Lighting s.r.o., SWOBODA CZ, s.r.o., Fraenkische CZ s.r.o., Mann+Hummel CZ s.r.o. Ty jsou každoročně schopny dát stabilní a odbornou práci desítkám mladých lidí,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že Kraj Vysočina patří v České republice k prvním regionům, které připravují podobně zaměřený obor na základě požadavku trhu práce.

 

V rámci prakticky orientovaného maturitního oboru mechanik seřizovač nabídnou vybrané technické školy zřizované Krajem Vysočina dvě nové studijní specializace:

  • seřizovač strojů pro zpracování plastů
  • nástrojař pro technologie zpracování plastů

Samostatný studijní obor seřizování strojů používaných při výrobě plastových výrobků v Kraji Vysočina neexistuje, proto je těchto specialistů na trhu práce velký nedostatek a firmy o ně projevují značný zájem. Do náplně odborných předmětů školy promítly požadavky firem vyplývající z potřeb praxe. „Firmy jsou připraveny vést značnou část praktické odborné výuky na svých pracovištích, tak aby jejich budoucí zaměstnanci přicházeli co nejčastěji do kontaktu s reálnou podobou budoucí práce,“ uvedla Jana Fialová.

 

Více informací mohou budoucí studenti a jejich rodiče, stejně jako i kariéroví poradci, získat ve dnech otevřených dveří na Střední průmyslové škole Třebíč 18. února 2014 nebo na Střední průmyslové škole Jihlava 19. února 2014.

 

Kraj Vysočina už v minulosti přistoupil aktivně k poptávce trhu a na základě spolupráce s energetickou společností ČEZ zavedl velice úspěšný vzdělávací program energetika, který se vyučuje na Střední průmyslové škole Třebíč. Škola obor otevřela v roce 2009. Její absolventi nacházejí uplatnění v elektrárnách nebo jako operátoři rozvodů elektrické energie. Řada z nich pokračuje ve studiu na technických vysokých školách.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.2.2014 / 6.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze