Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Zahájení projektu Škola jako učící se organizace

Zahájení projektu Škola jako učící se organizace
Nový projekt v rámci programu Comenius Regio – Škola jako učící se organizace, na němž Kraj Vysočina spolupracuje s finskými partnery z Tampere, byl zahájen prvním setkáním, které se uskutečnilo na Vysočině v minulém týdnu od 28. do 29. ledna. Program dvoudenní finské návštěvy zahrnoval nejen teoretické přednášky a výměnu poznatků, ale i návštěvy vybraných středních škol v regionu.
 

 
 

Úterý se neslo v duchu vzájemného seznámení, kdy se na obou stranách prezentovali všichni projektoví partneři ze škol a dalších vzdělávacích institucí. Odpoledne bylo věnováno dvěma přednáškám a návštěvě jednoho z českých partnerů. V prvním příspěvku představil ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec koncepci řízení příspěvkových organizací Kraje Vysočina. Druhou přednášku si připravil profesor Masarykovy univerzity Milan Pol, který přednesl úvahu nad kariérovými vyhlídkami a rozvojem vedoucích pracovníků – ředitelů na školách v Česku. V pozdním odpoledni se finská skupina přesunula na Střední průmyslovou školu Jihlava.

 

Středa byla věnována druhému projektovému partnerovi z české strany – Gymnáziu Pelhřimov. Po prohlídce školních prostor nastínilo vedení školy své představy o fungování vzdělávacího zařízení po sloučení s Obchodní akademií Pelhřimov v jeden celek.

 

Kolegové z Finska v průběhu návštěvy několikrát vyjádřili překvapení nad tíhou i mírou odpovědností, které leží na ředitelích krajských příspěvkových organizací v oblasti vzdělávání.

 

Další projektové setkání by mělo proběhnout na jaře 2014 ve Finsku.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 3.2.2014 / 3.2.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze