Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

ZODM 2014: Hry zakončil slavnostní ceremoniál

ZODM 2014: Hry zakončil slavnostní ceremoniál
Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže na Vysočině včera oficiálně skončily. Slavnostní závěrečný ceremoniál v zaplněném Domě kultury ve Žďáru nad Sázavou trval více než dvě hodiny. Předáno bylo více než pět desítek sad medailí a Vysočina se konečně dočkala dekorování svých čtyř zlatých medailí – v rychlobruslení na 500 m a rychlobruslení na 333 m byla jednoznačně nejlepší Barbora Machalová , zlatá byla i domácí rychlobruslařská štafeta ve složení Natálie Lukášková, Barbora Machalová, Monika Straková a Petra Hynková a zlatí jsou také vysočinští hokejisté!
 

 
 

Vyhlášeni při něm byli nejlepší sportovci, své medaile dostali úspěšní závodníci ze středečních a čtvrtečních soutěží. Originální skleněné “placky” jim předávali například olympijský vítěz Martin Doktor, šéf olympijské mise pro hry v Soči, olympionici Bedřich Ščerban, Zdeněk Pecka, Oldřich Svojanovský, Dagmar Hromádková nebo trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích Květa Pecková–Jeriová. Oceněny byly také nejlepší výpravy v pořadí krajů.

 

Hodnocení krajů:

1. místo LIBERECKÝ KRAJ (253 bodů)

2. místo JIHOČESKÝ KRAJ (164 bodů)

3. místo JIHOMORAVSKÝ KRAJ (138 bodů)

4. místo KRAJ VYSOČINA (135 bodů)

Více informací  k celkovým výsledkům krajů v rámci Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže: http://odm2014.cz/poradi_kraju.html

 

Pomyslnou štafetu dětské olympiády převzal na závěrečném medailovém ceremoniálu 23. 1. 2014 Plzeňský kraj. Právě tam totiž proběhnou Hry VII. letní olympiády dětí a mládeže v roce 2015. Staženy byly vlajky a zazněla hymna. Na sportovce a výpravy pak ještě čekala zábava v podobě diskotéky a programu Promotýmu Kraje Vysočina.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.1.2014 / 24.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2014 > Leden

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze