Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

ZODM 2014: Olympiáda má před sebou závěrečný vrchol

Olympijský oheň ZODM 2014
Hokej, rychlobruslení, běžecké lyžování, lyžařský orientační běh a biatlon. Těchto pět sportů dnes ukončí Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Soutěžit se bude na třech sportovištích: zimních stadionech v Jihlavě (hokej) a Žďáru nad Sázavou (rychlobruslení) a zbývající tři sporty ve Vysočina Areně v Novém Městě na Moravě. Olympijské soutěže uzavře od 19:00 hodin závěrečný ceremoniál, který se uskuteční v Kulturním domě ve Žďáru nad Sázavou. Přístup budou mít pouze účastnící her (sportovci, trenéři, vedoucí týmů a novináři) s platnou akreditací. Z důvodu omezené kapacity není akce bohužel určena pro širokou veřejnost.
 

 
 

Hokejisté mají na programu už od 9:00 hodin obě semifinále. Pořadatelé Kraje Vysočina si od svých hokejistů slibují po skvělých výsledcích ve skupině, kde neztratili ani bod, dnešní dokončení zlaté cesty. Vysočina je horkým favoritem olympijského turnaje, k potvrzení ale potřebuje ještě dvě vítězství. V semifinále Vysočina narazí na Jihočeský kraj. Ve druhé semifinálové dvojici se střetnou Praha s Olomoucí. V zápase o páté místo proti sobě nastoupí v 11:00 hodin Plzeň a Hradec Králové. Ve 13:30 se poražení semifinalisté střetnou o 3. místo a olympijský turnaj vyvrcholí o hodinu později ve 14:30 finálovým zápasem.

 

Rychlobruslaři budou od 10:00 hodin bojovat o další sady medailí v závodě na 3 kola a ve 14:00 hodin je na programu atraktivní závod štafet na 16 kol.

 

Bohatý pořad ve Vysočina Areně otevře v 9:30 závod štafet v běhu na lyžích na 3x3 kilometry klasicky. Ve 12:00 hodin odstartuje závod dvoučlenných štafet v lyžařském orientačním běhu a v 15:00 hodin začne závod štafet biatlonistů žáků na 3x3 km a následně stejný závod žákyň.

 

Součástí ceremoniálu bude vyhlášení nejlepších sportovců a dekorování medailemi ze závěrečných dvou dnů soutěží. Po slavnostním ukončení se oficiálně uhasí olympijský oheň. Po něm čeká na účastníky diskotéka.

Zážitkové video na: http://www.youtube.com/watch?v=EBXsd7ErapU&feature=youtu.be

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 23.1.2014 / 23.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze