Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Eliška Vostalová

Eliška Vostálová
Oceněna v roce 2013
 

 
 

Eliška Vostalová reprezentuje s výbornými výsledky Hotelovou školu Třebíč a Kraj Vysočina v disciplíně dekorativního vyřezávání ovoce a zeleniny. Cenné úspěchy si opakovaně odváží ze soutěží doma i v zahraničí.

Eliška Vostalová je studentkou čtvrtého ročníku oboru hotelnictví na Hotelové škole v Třebíči. Od počátku studia dosahuje velmi dobrých studijních výsledků, pravidelně se účastní akcí (rauty, kurzy, soutěže, výstavy), na kterých prezentuje znalosti a dovednosti související se studovaným oborem. Vážný zájem o zvolenou problematiku projevila už v úvodním pololetí prvního ročníku studia, když absolvovala nepovinné kurzy dekorativního vyřezávání ovoce a zeleniny (carving) pod odborným vedením pana Luďka Procházky. Od té doby se v této disciplíně neustále vzdělává a zdokonaluje se v přípravě na přehlídky.

V carvingu už dosáhla mnoha úspěchů, čímž úspěšně reprezentovala a propagovala dobré jméno Hotelové školy Třebíč a jejího zřizovatele Kraje Vysočina. Mezi největšími úspěchy to byly například tituly juniorské mistryně České republiky pro rok 2010, 2011 a 2012 na mezinárodním mistrovství ČR Junior carving cup v Třebíči a mistryně České republiky pro rok 2011 a 2012 na gastro festivalu Czech carving cup v Ostravě, výborná umístění na 17. ročníku národní soutěže kuchařského a cukrářského umění Gastro Hradec, během kterého proběhla soutěž ve vyřezávání zeleniny a ovoce Gastro Hradec carving cup 2012, nebo na 1st European Carving Championships v roce 2011 v Lipsku.

Na základě předchozích úspěchů byla Eliška Vostalová nominována na Světovou kuchařskou olympiádu IKA, která se uskutečnila v říjnu 2012 v Erfurtu. Na této mezinárodní olympiádě získala stříbrnou a bronzovou medaili v kategorii kulinářské artistiky. Úspěchem bylo i vítězství na Gastrofestivalu Nitra 2013, kde bojovala ve vítězném týmu Hotelové školy Třebíč, kterou na tuto evropskou soutěž nominoval Kraj Vysočina.

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 21.1.2014 / 21.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze