Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Filip Murár

Filip Murár
Oceněn v roce 2013
 

 
 

Filip Murár je mimořádně nadaný student, který své schopnosti nesčetněkrát prověřil v odborných olympiádách a soutěžích, odkud si odnesl mnohé úspěchy. Díky svým schopnostem a výsledkům získal stipendium ke studiu v Británii.

Hlavním zájmem Filipa Murára je matematika a fyzika, velkým koníčkem astronomie, cizí mu není ani chemie. Jde o mimořádně nadaného studenta, úspěšného v celostátních a mezinárodních kolech olympiád, především astronomické a fyzikální, i Středoškolské odborné činnosti. Letos si svými výsledky vybojoval výsadu reprezentovat Českou republiku na mezinárodním klání v Řecku, když s převahou vyhrál národní kolo olympiády v astronomii a astrofyzice. Jeho výsledky a úspěchy se zúročily, když v prosinci loňského roku získal od Nadace Zdeňka Bakaly stipendium, které hodlá použít na studium University of Cambridge, kam byl po úspěšném složení maturitní zkoušky na gymnáziu v Třebíči přijat. V Británii bude studovat obor přírodních věd, který zahrnuje vědy o přírodě, matematiku a fyziku. V rámci mezioborových předmětů si vybral psychologii. Zajímá ho genetika, fyzika částic nebo ekologie. Hodnoticí komisi Nadace Zdeňka Bakaly, která o stipendiích rozhoduje, zaujal esejí o tisíci slovech v angličtině na téma vzdělávání. V ní se zamýšlí nad otázkou, proč se malé děti rády učí a objevují něco nového, ale v určitém věku dochází ke zlomu a učení je přestává bavit.

I když sám přiznává, že ideální recept na řešení tohoto problému nenašel, vidí jako jeden z hlavních důvodů takového stavu odlišné podmínky dnešní doby v přístupu k informacím, v porovnání s předchozími generacemi žáků a studentů. V době, kdy jsou díky internetu lehce dostupné jakékoli informace, se podle něj mění role učitelů. Ti by měli žáky především naučit se v informacích vhodně orientovat.

 
Zodpovídá: admin
Vytvořeno / změněno: 21.1.2014 / 21.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina > Osobnosti oceněné dřevěnou medailí

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze