Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Vysokorychlostní trať - VRT

Mobilní verze webu

Hejtmani podepsali nový pracovní program deklarující další směry spolupráce

Hejtmani podepsali nový pracovní program deklarující další směry spolupráce
Nový Pracovní program pro roky 2014 – 2017 podepsali 16. ledna v Brně hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně s hejtmany Jihomoravského a Jihočeského kraje Michalem Haškem a Jiřím Zimolou a zemským hejtmanem Dolního Rakouska Erwinem Pröllem. Stalo se tak při příležitosti zahájení veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Historicky jde už o třetí společný pracovní program mezi přeshraničními regiony. Slavnostního podpisu se zúčastnil předseda vlády Jiří Rusnok a také rakouský velvyslanec v ČR Ferdinand Trauttmansdorff a český velvyslanec v Rakousku Jan Sechter.
 

 
 

Pracovní program slouží především pro navazování a rozvíjení pracovních kontaktů a zároveň dobrých sousedských vztahů na osobní úrovni mezi zástupci zúčastněných regionů na hranici ČR a Rakouska prostřednictvím společně realizovaných aktivit v nejrůznějších odborných oblastech (vodní hospodářství, zemědělství a lesnictví, ochrana přírody a životního prostředí, hospodářství, věda a výzkum, turistický ruch, zdravotní a sociální péče, ochrana před katastrofami, doprava, územní plánování, regionální politika EU, kultura, vzdělávání, výchova mládež a sport). Vytvoření nového pracovního programu koordinoval společně s podporou ostatních krajů Kraj Vysočina.

 

K největším úspěchům spolupráce patří samotná existence společného dokumentu, jehož obsahem jsou definovaná prioritní témata pro každou oblast, jehož prostřednictvím deklarují zapojené kraje svou vůli prohlubovat dobré sousedské vztahy rozvojem vzájemné spolupráce. Díky pracovnímu programu bylo například možné uskutečnit projekt Porta culturae, který výrazným způsobem napomohl česko-rakouské kulturní výměně na Vysočině, v Jihočeském a Jihomoravském kraji a v Dolním Rakousku. „Vznikla databanka subjektů působících v kultuře, pořádány jsou společné výstavy, dny otevřených ateliérů, odborné konference, výtvarná sympozia, jazzové koncerty a další. Pracovní program napomáhá například i koordinovanému postupu v oblasti projektové přeshraniční spolupráce,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

 

 

Hejtmani podepsali nový pracovní program deklarující další směry spolupráce

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.1.2014 / 16.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Vysokorychlostní trať - VRT

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze