Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Regiontour 2014: To nejlepší z Vysočiny

Regiontour 2014
Třicítka měst, obcí, mikroregionů a podnikatelských subjektů vystavuje ode dneška spolu s Krajem Vysočina na největším tuzemském veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně (16. – 19. 1. 2014). Stánek Vysočiny v pavilonu P letos nabídne návštěvníkům především pozvánku k návštěvě historických a kulturních památek. Programové schéma prvního dne veletrhu počítá také s představením Her VI. zimní olympiády dětí a mládeže, které na Vysočině startují 19. ledna 2014.
 

 
 

Nosným tématem letošní expozice Kraje Vysočina a Vysočina Tourism na stánku P 122 je jeden z největších projektů Kraje Vysočina v oblasti muzejnictví – oprava budov a zpřístupnění expozic Zámku Třebíč, kde sídlí Muzeum Vysočiny. Díky evropským dotacím mohlo být realizováno velkorysé představení historie s využitím moderních informačních technologií, které respektují náročná očekávání soudobého návštěvníka. Stánek Vysočiny resp. užitá grafika jakoby nechává nahlédnout do romantických chodeb muzea, dává návštěvníkovi tušit, že přijde něco velkolepého. Zároveň zprostředkovává fyzické setkání s vybranými exponáty Muzea Vysočiny Třebíč prostřednictvím informačního kiosku, který je součástí dalšího evropského projektu Muzea a galerie na Vysočině on-line jehož smyslem je digitalizace exponátů regionálních sbírkotvorných organizací (muzea, galerie) s jejich 3D projekcí a následné zpřístupnění badatelům i návštěvníkům. „Mimořádně jsme v rámci expozice umístili také 3D skener Muzea Vysočiny Pelhřimov. Chceme veřejnosti prakticky předvést, co obnáší digitalizace sbírek, jejich elektronické zpracování a také je naším cílem představit muzea a galerie jako moderní instituce pracující s nejnovější hi-technologií,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

 

Novinkou expozice Kraje Vysočina je velkoformátová obrazovka, která zaujímá podstatnou část hlavní pohledové stěny. Bude na ní promítána půlhodinová smyčka zachycující kulturní, historické i přírodní bohatství Kraje Vysočina. „Doslova platí, že chceme, aby bylo to nejlepší z regionu vidět. Zvuků na návštěvníka Regiontouru útočí nespočetně, ale my jsme letos vsadili na kouzlo prvního pohledu – když něco stojí za vidění, musíte si toho všimnout – tzn. musí to být nepřehlédnutelné,“ popsala novinku expozice Jitka Mattyašovská z Vysočina Tourism, který expozici pro Kraj Vysočina každoročně připravuje. Tradiční tiskové materiály budou doplněny DVD průvodci Vysočinou a také souborem typů na výlet po regionu.

 

Nováčkem mezi spoluvystavovateli je na stánku Kraje Vysočina Pohádková říše Fábula z Kamenice nad Lipou. Velice originální pojetí trávení volného času dětí s rodiči respektující tradice a zásady spravedlnosti, kde se o program stará řádka pohádkových bytostí. Jako každý rok nebude chybět ochutnávka tradičních vysočinských piv – poprvé na veletrhu v Brně budou moci návštěvníci ochutnat originál z Klášteního pivovaru Želiv a dále už tradičního Poutníka z Pelhřimova, Dalešické pivo a pivo z Chotěboře. S nabídkou v rámci Regiontouru přichází i Svaz venkovské turistiky, který samostatně propaguje projekt s názvem „Prázdniny na venkově“. Jedná se o nabídku zážitkové turistiky na venkově, jejímž prostřednictvím se prezentují aktivity farmářů, řemeslníků, nabídka ubytovatelů a výrobců místních specialit. Spolu s venkovem se představí i producenti, jejichž výrobky nesou značku Vysočina – regionální produkt.

 

Kromě tradičně bohaté turistické nabídky napříč regionem je pro návštěvníky expozice připraven také bohatý doprovodný program, jehož zahájení se zúčastní hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V programu je pro návštěvníky například připraveno představení maskota dětské olympiády Zajíce a zajímavé sestavení loga olympiády, které vzniká rozložením a „přesložením“ stupňů vítězů, dojde i na pravé olympijské medaile – budou k vidění na čestném místě v rámci expozice.

 

 Prezentace na veletrhu Regiontour 2014 je realizována v rámci projektu „Propagace turistické nabídky Kraje Vysočina v České republice v letech 2014 - 2015“ s finanční podporou Regionálního operačního programu Jihovýchod a Kraje Vysočina.

 

Jitka Mattyašovská, koordinátor veletržní účasti
Vysočina Tourism
tel.: 606 775 428,

e-mail: jitka.mattyasovska@vysocinatourism.cz

 

Regiontour 2014, Brno

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.1.2014 / 16.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze