Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jedinečná možnost pro středoškoláky studovat ve Francii

Jedinečná možnost pro středoškoláky studovat ve Francii
Lyceum Tomáše Masaryka ve Vouziers v regionu Champagne-Ardenne nabízí volné místo studentům a studentkám ze středních škol na Vysočině pro studium ve školním roce 2014/2015 v rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne. Předpokladem studia je nejen znalost francouzského jazyka, ale především motivace a odhodlání. Navíc Kraj Vysočina pomůže s pokrytím části nákladů spojených s dopravou a se studiem. Zájemci se mohou hlásit až do 31. ledna 2014.
 

 
 

Kraj Vysočina již pátým rokem organizuje program s názvem Rok v Champagne-Ardenne, v rámci něhož mohou studenti středních škol z Vysočiny ve věku 15–17 let vycestovat na roční studium do partnerského regionu Champagne-Ardenne. V příštím školním roce nabízí jedno místo pro studenta z Vysočiny lyceum Tomáše Masaryka ve Vouziers v Ardenách. „Lyceum Tomáše Masaryka ve Vouziers je škola pojmenovaná po prvním prezidentovi Československé republiky jako výraz díků československým vojákům, kteří bojovali v Ardenách během 1. světové války. Škola má velký zájem jednoho studenta z Vysočiny na příští rok přijmout,“ uvedla Martina Richtová Tomšů z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Program je určen studentům, kteří se rozhodnou rozvinout a zlepšit své dovednosti ve francouzském jazyce, seznámit se s tamní kulturou i způsobem života Francouzů a prožít obohacující zkušenost, která se může stát významnou položkou v profesním životopisu. Student se ve Francii učí podle stejných učebních osnov jako jeho spolužáci, přes týden bydlí na internátě a o víkendu ve francouzské rodině. Tento školní rok studují ve Francii za podpory Kraje Vysočina studentky z jihlavského a třebíčského gymnázia.

 

Termín podání přihlášky do výběrového řízení je nejpozději do 31. ledna 2014 na oddělení vnějších vztahů sekretariátu hejtmana KrÚ.

 

V případě zájmu o více informací k programu a přihláškám naleznete na webových stránkách Kraje Vysočina v rubrice zahraniční spolupráce, nebo kontaktujte přímo Martinu Richtovou Tomšů z oddělení vnějších vztahů sekretariátu hejtmana (email: richtova.m@kr-vysocina.cz, tel. 724 650 265).

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.1.2014 / 9.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze