Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

ZODM 2014: Hokejová olympijská utkání ozdobí originální puky

Zajíc - hokejista
Pro olympijská hokejová utkání pořídili organizátoři Her VI. zimní olympiády originální hrací puky. „Celkem jsme nechali vyrobit 300 exemplářů, které jsou potisknuty speciálně připravenou grafikou. Kromě jejich herního využití budou zajímavým sběratelským kouskem,“ říká ředitel hokejového turnaje Her a olympijský bronzový medailista z roku 1992 Bedřich Ščerban.
 

 
 

Polovina vyrobených puků půjde do hokejových zápasů, které se budou hrát v Jihlavě a Havlíčkově Brodě. Druhá část bude pamětní. Originálně potištěné kotouče získají účastníci play-off hokejového turnaje, tedy šest nejlepších týmů. „Na každý z padesátky zápasů máme vyčleněný určitý počet puků. Bude to sběratelský unikát, takže počítáme s tím, že pokud vyletí do hlediště, na led už se nevrátí,“ říká s úsměvem ředitel závodu Ščerban. Puky pro regulérní hru budou vyrobeny z klasického materiálů, pamětní exempláře budou ze skla.

 

Nejatraktivnější hokejové turnaje mají organizátoři Her v plánu nabídnout v přímém přenosu na www.olympic.cz/odm2014. Novinkou, která se zvažuje, je profesionální komentování finálových zápasů z jihlavského stadionu.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.1.2014 / 7.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze