Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hokejové naděje z Francie vyrazily o vánočních svátcích do Pelhřimova

Hokejové naděje z Francie vyrazily o vánočních svátcích do Pelhřimova
V období vánočních prázdnin se na Vysočině uskutečnil v pořadí už čtvrtý ročník hokejového soustředění pro mladé francouzské hokejisty z partnerského regionu Champagne-Ardenne. Ti hned na sv. Štěpána vyrazili do Pelhřimova, aby si zde pod vedením zkušených českých trenérů zlepšili své hokejové umění.
 

 
 

Na Vysočinu přicestovalo na pětidenní hokejový kurz dvacet mladých hráčů, kteří se pod vedením zkušených českých trenérů podrobili tvrdému tréninku na ledě, v tělocvičně a v bazénu. Své schopnosti měli možnost změřit ve dvou utkáních, a to s HC Ledními Medvědy Pelhřimov a HC Hlinsko. Zatímco s Ledními Medvědy prohráli 14:3, s Hlinskem slavili úspěch a soupeře porazili těsně 5:4.

 

Hokejové soustředění pro mladé hráče ze Champagne-Ardenne se uskutečnilo letos už počtvrté a Kraj Vysočina mladým hokejistům zajišťuje stadion a hokejové trenéry.

 

Hokejové soustředění pro partnery z regionu Champagne-Ardenne je jednou z mnoha aktivit v rámci partnerské spolupráce. Mezi další aktivity patří zejména působení francouzské lektorky na Vysočině, zajištění ročních pobytů ve Francii v rámci programu Jeden rok v Champagne-Ardenne nebo pravidelné výměny výstav regionálního umění.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.1.2014 / 6.1.2014

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze